Yksityiset hammaslääkärit

sattuu.....

Osaisko joku sanoa jolla on kokemusta, Kirkkonummen hammaslääkärikeskus OY:stä tai Hammaslääkäriasema Vitadent: ista, että kumpaan kannattaa mennä, olen mm.hammaslääkäripelosta kärsivä potilas.

13

4654

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PPPPPPPP

      Olen käynyt K. Väisäsellä hammaslääkärikeskuksessa ja ollut tyytyväinen, mutta en osaa sanoa sen paremmin, kun en pelkää. Miellyttävä hammaslääkäri joka tapauksessa.

    • !!!!!!

      Vitadent kaukaa ja soita Jussi Kuusistolle. Hän on hellävarainen ja ammattitaitoinen. Häneellä on vastaanotto Kirkkotallintien 4;sessa II-krs.

    • mmmhhhh

      Kiitos vastanneille, sain maailman parhainta palvelua Hammaslääkäri Vitadentissa Pirjo Savolaiselta!!
      Vihdoin ja viimein löysin hammaslääkärini. Hän kertoi täsmällisesti koko ajan mitä oli tekemässä ja mitä hän tekisi seuraavaksi. Ei aloittanut mitään hommia, ennenkuin hammasrivi oli OIKEASTI puutunut.

      Hän jutteli rauhoittavalla äänellä koko ajan niitä näitä ja hampaan repiminen oli ohi hujauksessa.

      Suosittelen lämpimästi Vitadent Hammaslääkäriasemaa.

      http://www.plusterveys.fi/vitadent

      • päästä

        avataan sama hammas!


      • Liskot99
        päästä kirjoitti:

        avataan sama hammas!

        Etkö lukenut kirjoittajan tekstiä? "hampaan repiminen oli ohi hujauksessa. " tuskin sitä hammasta uusiksi enään avataan.


      • Vitadent on Suomen kallein hammaslääkäriasema. Ei ilmoita hinnat etukäteen !!!!!
        Sain kruunun joka maksoi 1700 € kun normaali hinta olisi ollut n 900 @ (tarkistin toiselta lääkäriltä )


      • knummi
        ef0 kirjoitti:

        Vitadent on Suomen kallein hammaslääkäriasema. Ei ilmoita hinnat etukäteen !!!!!
        Sain kruunun joka maksoi 1700 € kun normaali hinta olisi ollut n 900 @ (tarkistin toiselta lääkäriltä )

        Eräällä omistavalla hammaslääkärillä on kuukausitulot reilut 10.000 eur / kk.

        Jostainhan sekin raha on revittävä. ;)


      • Erittäin pettynyt
        ef0 kirjoitti:

        Vitadent on Suomen kallein hammaslääkäriasema. Ei ilmoita hinnat etukäteen !!!!!
        Sain kruunun joka maksoi 1700 € kun normaali hinta olisi ollut n 900 @ (tarkistin toiselta lääkäriltä )

        Laskuja tulee vielä kuukausien päästä ilman mitään selityksiä.
        Kallis, todella kallis paikka.


    • niko121
    • Epiii

      Kirkkonummen Vitadent, paras hammaslääkäriasema missä olen koskaan käynyt! Sain todella hyvää palvelua, mukavan rento kokemus, lääkäri kyseli vointia operoinnin aikana ja kertoi mitä tekee milloinkin. Oli todellakin paras hammaslääkärikokemus ikinä! Ei voi muuta kuin suositella :) Onhan varmaan lääkärit vuosien varrella vaihtuneetkin (tässäkin keskustelussa aloitus vuodelta 2010). Minä ainakin tulen tuolla jatkamaan hampaiden hoidattamista. Kertoivat myös hinta-arvion, kun kysyin mitä tulee maksamaan seuraavat käynnit. Tämän kerran laskukin oli alhaisempi mitä ajattelin sen olevan.

      Jäi kyllä todella hyvä mieli! :)

    • laadukasta

      Paras hoito ikinä! Ei tulisi mieleenkään vaihtaa enää. Suosittelen.

    • ennkin

      Plus terveys kirkkonummi.
      Vitadent eritäin härskiä toimintaa ja erittäin törkeää laskutusta sain kahdestakymmenestä minutista 380 euron laskun kun katsottiin hampaita!!!

    • vaihtui-hammaslääkäri

      Oral lyö laudalta hinnoittelussa kaikki. Itse kävin Hgissä, kun kysyin jotakin, tuli laskuun 120 euroa asiantuntijapalkkiota. Oli mm. tulehtuneeseen ikeneeseen Implanttitarvike 170, en tänä päivänäkään tiedä mikä oli, kun olisi kysymyksen jälkeen tullut 290:n tarvike. En uskaltanut lähteä kesken kun oli kipeä suu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oisko se tosi paha

      Jos haluaisinkin susta ennen kaikkea seksiä? Nainen
      Ikävä
      138
      4054
    2. Milloin nainen saan sinut?

      Kanssani eroottisiin hetkiin? Tiedät ja tunnet kovan haluni, hellyyden myös. Onko vastauksesi edelleen, että en tiedä, e
      Ikävä
      21
      2270
    3. Haluan että tiedät tämän

      Jos luet täällä. En ole sinulle vihainen, vaikka asiat menivät niinkuin menivät. Ajattelin, että et tykkää minusta, jonk
      Ikävä
      97
      1879
    4. Trump syyttää sodasta Ukrainaa.

      Vieläkö persut jaksavat naureskella sille kun väitetään Putinin ja Trumpin olevan parhaita kavereita? https://yle.fi/a/
      Maailman menoa
      382
      1495
    5. Mitä olen antanut sinulle?

      Mitä olet antanut minulle?
      Suhteet
      37
      1445
    6. Johanna Turja, Putinin agentti Alavudelta

      Johanna Turja: Ukraina on osa Venäjää https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/a4d2ab92-3cc7-41bc-9630-0b48f898e263
      Alavus
      22
      1333
    7. Pride saapuu Iisalmeen

      Miksi tällaista tapahtumaa pitää käsitellä kaupungin hallituksessa? Ihan sama kun pistäisi pystyyn umpikännimarssin ja k
      Iisalmi
      157
      1246
    8. 249
      1229
    9. Trump syyttää Ukrainaa sodan aloittamisesta

      Hah hah, niin ne asiat menee
      NATO
      269
      1099
    10. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      76
      1091
    Aihe