Illujen Al Qaida

Bush ja kumppanit keksivät hyvän nimen terroristijärjestölleen nimittäin Al Qaida tarkoittaa suomeksi vessanpönttöä.
2117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Al Qaida tarkoittaa tukikohtaa. Arabiankielessä vessanpöntöstä käytetään lempinimeä "tukikohta" samalla tavalla kuin joku suomalainen voisi puhua pöntöstä valtaistuimena. Al Qaida on siis ensisijaisesti tukikohta, ei vessanpönttö. Mutta samaa mieltä olen, Al Qaida on CIA:n perustama järjestö ja täysin jenkkien ja israelin hallinassa.

Äänestä
  • Vessanpönttö sopii paremmin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lisää kirjoitti:

Bush ja kumppanit keksivät hyvän nimen terroristijärjestölleen nimittäin Al Qaida tarkoittaa suomeksi vessanpönttöä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu