Lähetystyö

Sinde-maailman pieni

Miksi sitä saisi tehdä? Oliko kysymyksessä väärä ratkaisu ja miksi? Nurisematta parasta huumetta elämälle on uskonnottomuus. Miksi olet tehnyt meidän valtiossamme lähetystyötä toissuuntaisesti, onhan ne Idän Uskonnot ihan kiva asia, mutta millä uskonto toimii oikeasti? Lähimmäisen rakkaudella oli aikoinaan yksi vastaus, nykyään sitä vihataan. Ketä psykoterapioin näin ja miksi? Mun piti saada lähteä lähetystyöhön fyysisin ja psyykkisin perustein, mutta ei ei sitten. Kivun tuottaminen kaikki kaikessa, aina ja ikuisesti. Onhan lähetystyö sitäkin, mutta nyt on ajauduttu umpikujaan. Mulla on ainakin hermot riekaleina, on typerää jättää Vapahtaja mahdollisuus käyttämättä. Vapahtaja ei ole sama asia, kuin kuolema. Lähetystyö on paitsi osa julkisia palveluita myös vapaudenriistoa, itsestä on huolehdittava ihan eri tavalla, kuin ilmeisesti aikaisemmin on oletettu. Miksi peilata ja leimata syntipukiksi esim. kielettömyyden seurauksena?

2

560

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tears Down

      tekeminen vastauksena kristinsuskosta kieltäytymiseen. Se voi johtaa isompiin ja isompiin ongelmiin. Ketjureaktioiden purku onko se syntipukki aiheesi? Mikä pinottu pasifisti Jeesus Kristus oli vai oliko hän hyvinkin sotilaallinen? Miksi matemaattinen lainsäädäntö olisi työ? Pyrkimys kohtaamisen tietä. Haluatko matemaattisesti kaikki vain pois tieltäsi, tähänkin on lainsäädäntöjä... Minä en ole Vapahtajasi, toteatko ja tiedätkö varmasti koko termistön sairaaksi? Kun koko kansa on sairas, mitä jäljelle jää? Päätä pienempää ääntä pyydetään.... Miksi en itse saisi käyttää Vapahtajaa?

      • Minervä

        mukaan tuttipullo on Vapahtaja ja se mielletään sairaudeksi ja seksuaaliseksi ongelmaksi. Tiedätkö mitä muuta se on pienelle lapselle, usein tuki- ja turva sekä seura? Miten se liittyy nilkkoihin? Kuvittelet näin mystiikan kautta saavasi Vapahtajan, joo osaan heti joka asian. Miksi kysyt? Äänijärjestelmän takiako?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      66
      2428
    2. Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...

      Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.
      Maailman menoa
      184
      2112
    3. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      45
      2047
    4. Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.

      Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      1848
    5. Viulu vaiennut

      Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣
      Suomussalmi
      31
      1771
    6. Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.

      Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä
      Maailman menoa
      187
      1506
    7. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      215
      1415
    8. Kyllä tekee kipeää

      Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬
      Ikävä
      26
      1225
    9. En mä tiedä mitä tapahtuu

      siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.
      Ikävä
      9
      1012
    10. Luotatko kaivattuusi?

      Jos et, mistä kiikastaa?
      Ikävä
      80
      1011
    Aihe