Natsikortti vedetään usein esiin silloin, kun joku uskaltaa käyttää sanoja "kansa". "kansallismielisyys" tai "isänmaallisuus". Tuntuu siltä, että harva enää nykyään tajuaa, mitä natsismi todella oli, kun kaikkeen isänmaallisuuteen liitetään natsismi. Wikipedia kertoo kiihkottomasti ja neutraalisti, mitä kansallissosialismi eli natsismi todella oli:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Kansallissosialismi
http://fi.wikipedia.org/wiki/Kansallissosialismi
Vastaukset 39
Vanhimmat
on kytketty niin sanottuun natzi edustukseen haluamattanikin.
radiopuhelimet on natzivapaita ne ei kuulu mihinkään ryhmään.ne voivat toimia soluttomina omilla kielillä.
Sepalus. Seppo. Kh´narkk!
paska bändi 1990-luvun alussa.
FÖFÖ!
SE ON KYLLÄ KH'NARP SAATANA. JOS ET USKO NIIN SYÖ PASKAA.
TÄSSÄ VIELÄ LINKKI KUVAAN, JOSSA KH'NARP ESIINTYY ENSIMMÄISTÄ KERTAA:
http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20100424140633/kuvalauta/fi/images/7/76/Tarupamelarölli.jpg
http://hiki.pedia.ws/wiki/Natsikortti
HIKIpedian kakka- ja pissahuumorin seasta näköjään löytyy hyviäkin juttuja.
on se kun ei oo ironiantajuu yhtään mitii..natsi sanalla viitataan rajoittuneen älykkyyden omaavaan ihmiseen..
eli siis olisi parempi vaan puhua suoraan idiotismista...
Natsit silittelevät kissanpentuja, tanssivat kilpaa perhosten kanssa kukkakedoilla, ovat leikkisästi vesisotaa kuumana kesäpäivänä ja juoksevat hidastetusti, hymy kasvoillaan hiekkarannalla, auringon laskiessa oranssina horisontin taakse. Olen saanut tietoni Suomen rasistit ÖsäkeYhtiöltä, joka vastaa maahanmuuttoasioissa ja kansainvälisessä kanssakäymisessä meidän Suomen Rehtien Nuorten informoinnista.
kykene erottamaan isänmaallisuutta natsismista? Pidät niitä samana asiana?
>> Mutta et sitten kykene erottamaan isänmaallisuutta natsismista? Pidät niitä samana asiana? >>
Suomen Rasistit ÖsäkeYhtiö kertoi meille Suomen Rehdeille Nuorille, että isänmaallisuus on sitä, että pukee päälleen t-paidan jossa on Suomen vaakunaleijona ja menee terassille istumaan kaljatuoppi kourassa, mieluiten kotimaista panimotuotetta. Välillä saa mainita kovaan ääneen, kuinka veteraanit olivat kyllä tosimiehiä! Sitten hakataan vaimo, ajetaan lapset metsään ja soitetaan paikalle venäläinen ilotyttö, ja mahdollisuuksien mukaan kiistetään kaikki seuraavana aamuna.
Tämän ohjeen mukaan me, Suomen Rehti Nuoriso, aiomme elää!
Anarkistipoikaparka. Lue ja opi:
http://fi.wikisource.org/wiki/Maamme_kirja
Lähes unohdettuja mutta tuttuja tarinoita !
Lienevätkö nykyään sallittujakaan kun ovat noin rasistisia ?
ottaa uusintapainoksia, ja vanhat on hävitetty kirjastoista.
Mitä sitä selittelemään?
pyhässä yksinkertaisuudessaan se menee juurikin niin.
ja jokainen josta natsi ei tykkää on kommari
niin, millon se vaimojen pieksäminen loppuu? tai yleensä vaan se tyhmyys niissäkin kanoissa, että ne valitsee oman hakkaajansa. Se on niin rakentavaa kasvatusta todellakin, kiitos veteraanit paita päällä vedetään viinaa ja vittuillaan baarijonoissa,baaritiskillä ja missä nyt ikinä vaan ehditään. sodassa kun olisitte, niin ei teistä yksikään kykenisi niihin suorituksiin,mihin veteraanit kykenivät..
meinkampf kirjat ja yrittänyt muodostaa käsityksensä itse. Kirjoista löytyy aivan hyviäkin ajatuksia.
Itse näkisin niin, että huono viesti niissä on herrakansa-orjakansa määritelmät eli rotuopit lisäksi varsin agressiivinen suhtautuminen moniinkin asioihin. Joskin ne osittain selittyy sen aikaisella maailman
tilanteella jossa vahvasti oli mukana Saksan kokema häviö ensimmäisessä maailmansodassa.
sdp on sama kuin nsdap.
mussoliini oli demari joka keksi fasismin. kommarit , natsit, fasisti ja demarit kaikki samaa työväenliikettä.
Melkein oikein, paitsi että fasismi on kristillinen oikeisto eli KDt tai vastaava jeesus puolue. Lapuanliike ja IKL olivat luonteeltaan faskistisia eli uskonnollis-isänmaallisia kommunismin vastaisia liikkeitä.
fasismi on vasemmisto ja työväenliike...natsismi on fasistinen ja rasistinen mutta työväenliike sekin, samoin kommarismi ja demarismi, työväenliikkeitä.
kommunismin vastainen nyt kannattaakin olla, kerta kommarit on sairaita kuten natsit, demarit ja fasistit.
Aag-Gagg!
Tuntomerkit:
Kalju pää, leijonariipus kaulalla tai leijonankuva vaatteissa, myös Suomen pienoislippu saattaa löytyä olkapäästä, nettisivuillaan ne perustaa yhteisöjä kuten "Ruskoleijonat" tai "Kiitos Veteraanit" (Kiitos veteraanit kun autoitte meitä vaihtamaan susirajan takaiset arvottomat maamme Länsi- ja Etelä-Suomen kultamaahan.
Koti-ikävänsä ne hukuttavat kotoisasti kalskahtavan nimiseen ruskeaan liemeen, jonka mausta ei tiedä onko se pullotettu ennen vai jälkeen käytön. Tyhjien pullojen läpi he tarkastelevat maailmaa, ja kohta kaikki muut ihmiset alkavat näyttää tummemmilta ja erinlaisilta kuin he itse, jolloin ohikulkijoille on helppo laukoa hävyttömyyksiä.
He vetivät pakasta aikoinaan Hitleri-kortin, joka osoittautuikin Musta Pekka-kortiksi, jolla menettää maat ja pianot. Viime vuosina he ovat yrittäneet saada NATO-korttia, jolla on kovat lupaukset "Tämä kortti palauttaa kaiken ennalleen", tosin pelinjohtajat yrittävät osin turhaankin vakuutella, että "Juna meni jo" tai "Pakasta ei löydy enää NATO-korttia"
Näille juutalaisvetoinen USA on kaikkein pyhin, USA ei voisi milloinkaan tehdä mitään väärää, kuten esimerkiksi käyttää näitä "hyödyllisiä idiootteja" apuna oman valtakuntansa laajentamiseen ja vahvistamiseen.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8440045
Kaksinkertainen evakko sen sanoi, noin nimesi.
http://www.youtube.com/watch?v=xKuOtua5dW4
Akateeminen Karjala-Seura (AKS) oli vuosina 1922–1944 toiminut ylioppilaiden ja akateemisen eliitin muodostama kansallismielinen järjestö, joka olemassaolonsa aikana hallitsi suvereenisti akateemista maailmaa ja ylioppilaskuntaa. Lisäksi AKS:llä oli paljon vaikutusvaltaa Suomen sisäpolitiikassa jo pelkästään siksi, että sen jäsenkuntaan kuului monia merkittäviä politiikan toimijoita.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Aunuksen_retkikunta
Aunuksen retki oli suomalaisten vapaaehtoisten yritys valloittaa ja liittää Suomeen osia Itä-Karjalasta vuonna 1919, Venäjän sisällissodan aikana. Retki oli yksi heimosodista.
Helmikuussa 1918 Mannerheim piti kuuluisan Miekkavalapuheensa, jossa hän sanoi, ettei pane miekkaansa tuppeen, ennen kuin Viena ja Aunus on vapautettu Leninin sotilaista. Suomen sisällissodan jälkeen käytiin paljon julkista keskustelua Itä-Karjalan liittämisestä Suomeen.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Suur-Suomi
Suur-Suomi-aate oli heimoaatteeseen perustunut itämerensuomalaisen kansojen yhteenkuuluvuutta korostanut aate, johon usein sisältyi halu tai tavoite liittää Suomen valtioon itämerensuomalaisen väestön asuttamia muiden valtioiden alueita. Suur-Suomi-aatetta edustaneista järjestöistä Akateeminen Karjala-Seura puhui Suur-Suomesta sekä tavoitellun suursuomalaisen valtion että suomalais-karjalaisen ei-valtiollisen kieli- ja kulttuuriyhteisön merkityksessä.
1920-luvulla suur-Suomea rakennettiin heimosodissa ja haluttiin yhdistää kaikki itämerensuomalaiset kansat yhdeksi valtioksi. Tällaista halua oli myös läntisessä Itä-Karjalassa, joista Repolan ja Porajärven kunnat liittyivät Suomeen, tosin vasta tiukkojen ehtojen myötä, mutta jäivät Tarton rauhassa rajojen ulkopuolelle.
Eniten suur-Suomen projekti elähdytti Akateemisen Karjala-Seuran ja Lapuan liikkeen ja sen parlamentaarisen seuraajan IKL:n politiikkaa. Myös kokoomuksessa ja Maalaisliitossa oli Suomen suurentamisen kannattajia. Mannerheimin Miekkavala 1918 ja Miekantuppipäiväkäsky 1941 lisäsivät Suur-Suomi-innostusta. Vasemmistopoliitikoista suursuomalaista harrastusta oli aikoinaan Oskari Tokoilla ja Väinö Voionmaalla, joka julkaisi 1918 kirjan "Suur-Suomen luonnolliset rajat".
http://fi.wikipedia.org/wiki/Akateeminen_Karjala-Seura
AKS keskittyi aluksi Itä-Karjalan pakolaisten hyväksi tehtävään työhön ja levitti ajatusta Karjalan heimon yhdistämisestä. Propagandan levittämiseen se sai valtion ja Itä-Karjalan avustamiskeskuksen taloudellista tukea. Kansallisten rajojen tavoitteleminen nähtiin tärkeäksi. Tähän liittyi kaikkien itämerensuomalaisten heimojen yhdistäminen Suomen lipun alle. Ensimmäisenä askeleena oli Itä-Karjalan liittäminen Suomeen. Uralin suomalaisheimoille vaadittiin itsenäisyyttä. AKS:n kanssa toimi limittäin Vihan Veljet -niminen venäläisvastainen salaseura. Alussa AKS:n mottona oli Työväestö on voitettava isänmaalle!, koska luokkataistelun katsottiin häiritsevän Suur-Suomen luomisen tavoitetta.
Lotinapellon liitto oli erityisesti AKS:n piirissä vaikuttanut epävirallinen sotaisa Suur-Suomi-ryhmittymä. Urho Kekkonen, Martti Haavio ja eräät muut AKS:n nuoret jäsenet olivat aikoinaan solmineet "Lotinapellon liiton", johon sisältyi lupaus hyökätä Syvärin yli Lotinanpeltoon vaikka kaatuen "ryssän konekiväärituleen". Nimi liittoumalle otettiin venäjänkarjalalaisesta Lotinapellon kaupungista, joka sijaitsee Syvärin toisella puolen. Tarinan mukaan lotinapellonliittolaiset olisivat ensimmäisinä kaatuneet kuularuiskun tulitukseen Syvärin ylityksen jälkeen.
Ei Suomen,Norjan tai Venäjänkään lippu ole mikään natsismin tunnus, oikein käytettynä. Ei kansallismielisyys ole samaa kuin nashi vai onko ? Eikös näitten viime vuosisadan touhojen symboli ollut hakaristi , se sama jota kaukana idässä on aina pidetty ja pidetään yhä onnen symbolina. Tuli sille merkille huono maine joka on ja pysyy.
Turhaa vouhotusta kaikki tyynni. Natsikortin veto esiin aina kun asia ei miellytä on hölmöä.
hitler mokas koko homman kun lako tappaa jutskuja tehdasmaisesti miljoonia.
sit sotaa koko maailmaa vastaan , niin eihän sellasesta mitään tule.
mitäs jos marski olis päästänyt hitlrin hökkään leningraadiin ja moskava olis vallattu ja v2 raketti olis valmistunut ajoissa ja normadian maihinnousu olis estettu jos hitler ei olie vetänyt sikeitä kun oli ottanut unilääkkeitä.
olisko saksa- suomi hökännyt japanin avulla usaan ????
Hitler oli vain hyödyllinen idiootti Farben AG- kartellin korruptokraateille.
Nämä nykyisen EU:n perustajatahot näkivät että jos toteuttavat Hitlerin toiveen he saavat 20 maan rikkaudet itselleen melkein ilmaiseksi.
Siksi he suunnittelivat, rahoittivat ja toteuttivat koko valtavan ilmaisen työvoiman käytön. Saivat vielä syntipukin Hitleristä ja nazeista. Useat näistä industrialisteista joutuivat sittemmin Nuhrembergin tuomioistuimeen. Olkoonkin että koska suunnittelupöydällä oli jo tuleva EU, heidät vapautettiin toteuttamaan Euroopan Unioni...
Tutustu aukottomaan, olemassa oleviin dokumentteihin perustuvaan todelliseen historiaan tämän asian suhteen:
http://www.relay-of-life.org/nazi-roots/pdf/chap-int-summerize.pdf
Vieläkö aiot olla hyödyllinen idiootti porvareille äänestämällä Ag Farbenin perillisten rahoittamat porvaripuolueet jälleen valtaan??
Vieläkö aiot olla hyödyllinen idiootti porvareille
stalin käytti tota hyödyllinen idiootti sanaa, pitää olla aivopesty kuka näitä vasemmistolaisia natseja, kommareita ja demareita äänestää.
äänestä persuja se on oikestolainen.
sdp on vasemmistoa vaikka ne muuta väittääkkin ja populistinen.
kommari-demari-porvari-nazi... jne... Kaikki samaa raharikkaiden harhautusta, ja varsinkin hajoita-ja hallitse -menetelmää... Se mitä tarvitaan on hyvätahtoisia johtajia jotka ajattelevat kansan eikä rikkaiden etua. Jos sellaisia johtajia löytyisi, niin olisivat suoran demokratian asialla?
EU:sta ei ainakaan löydy muuta kuin monien sotien rahoittajia, itsensäedustajia siis...
By
1941, the Nazi regime was maintaining several official ‘institutes’
with one purpose only: Preparing the future economic and political
shape of the world – to be established after a Nazi/Cartel victory
in WWII.
One of these ‘conquest institutes’
was the “Central Research Institute
for National Economic
Order and Greater Sphere Economy”
in Dresden, Germany. The
head of this official Nazi/Cartel
planning office was Arno Soelter.
In 1941, Soelter summarized the
Nazi/Cartel plans for a post-
WWII Europe under their control
in his book: “The Greater Sphere
Cartel – An Instrument of Industrial
Market Order in a New Europe.”
[The original German title
was: “Das Großraum-Kartell –
Ein Instrument der industriellen
Marktordnung in einem neuen
Europa”].
http://www.relay-of-life.org/nazi-roots/pdf/chap-uk-soelter-c2.pdf
"One of these ‘conquest institutes’
was the “Central Research Institute
for National Economic
Order and Greater Sphere Economy”
Siis, Greater Sphere Economy" on kehittynyt Euroopan Unioniksi asteittain, vuosikymmenien saatossa. Globalisti-Korporastistit omistavat nyt sinut ja määräävät sinut sairaaksi jotta voivat tehdä sinulla rahaa. No hypi jo onnesta, olet tärkeä!
Kuulemma pyrkivät vapauttamaan ihmiskunnan omantunnon ja moraalin kahleista. Nuorista pyrittiin natsisaksassa opettamaan aivottomia nujakoitsijoita, jotka ennemmin tappelevat kuin lukevat kirjoja.
Aatu kehuskeli luovansa väkivaltaisen sukupolven, jonka edessä muut kansat nöyrtyvät.
Jos saksa olis voittanut ja rappio päässyt vielä pitemmälle, niin olisihan siinä ollut aika valtavat pissa ja kakka orgiat.
--hoitaa lapset nujakoitsijoiksi. Tämä porvarien rahoittama säätiö on jo kauan toiminut lasten tuhoamiseksi EU:n bankstereiden toiveiden mukaisesti.
http://riikkasoyring.blogit.uusisuomi.fi/2010/05/16/koulupinnaus-pelastaa-alysi-moraalisi-ja-sielusi/
"Miksi Suomessa on niin suuri nukkuvien puolue? Miksi Suomessa on demokratiavaje?
Kyseessä ei ole vahinko tai sattuma. Ei, vastaus löytyy suunnitelmallisesta mielenmuokkauksesta jota harjoitti Vapaan Koulutuksen Tukisäätiö-niminen organisaatio tarkoituksenaan estää ”mahdollinen vallankumous koululaitoksessa”. Säätiötä rahoittivat -yllätys yllätys!- työnantajapiirit. Säätiön taustavaikuttajina olivat mm. EVA (Elinkeinoelämän Valtuuskunta) ja STK (Suomen Teollisuuden Keskusliitto)."
-------
"Nuorista pyrittiin natsisaksassa opettamaan aivottomia nujakoitsijoita, jotka ennemmin tappelevat kuin lukevat kirjoja..."
niemals!
aate.
Eräät tiesivät, mistä kansa tykkää. Kansallismielisyydestä. Päättivät käyttää sitä hyväkseen muuttaakseen maailmaa. He loivat itävaltalaisesta Adolf Hitleristä kaikkien saksalaisten johtajan. He antoivat kaiken tapahtua. He tiesivät mitä siitä seuraa ja he onnistuivat. He loivat sodan. He saivat massamuutot aikaiseksi. He olivat tekemässä päätöksiä ja siirtämässä ihmisiä, kokonaista kansaa. Kun aika oli kypsä ja massamuutot suoritettu niin Saksan oli tuhouduttava. Lopputulos ja seuraukset olivat tiedossa. Jäljet peitettiin ja kaikki tapahtunut ja tapahtuneeksi väitetty oli oleva natsien syytä silloin, nyt ja ikuisesti.
kakkapökäle.
oli puolue jolla oli vahva oikeiston ja teollisuuden tuki,alunperin työväenpuolue D.A.P joka Hitlerin myötä muuttui oikeistoradikaalipuolueeksi.Vaaliteemana heillä(kin) oli toivo talkoot,jonka myötä pääsivät valtaan.Kokoomus on vastaava puolue suomessa.
kun joku väittää että N.S.D:A.P olisi ollut demari tai edes vasemmistopuolue,pitää olla aika hyvin valkopesty. mieleltään.Natsien valtaan pääsyn jälkeen juuri nuo vasemmisto puolueet joutuivat vainon kohteeksi ja lopulta kiellettiin.Hitlerhän vihasi kommareita ja vasemmistoa koko sydämestään.