SODANVASTAINEN MIELENOSOITUS

LÄHTEKÄÄ SODAN VASTAISEEN MIELENOSOITUKSEEN HUOMENNA KLO 13 EDUSKUNTATALON ETEEN. VASTUSTETAAN SOTAA KIRKIISIASSA, JOSSA SIVIILEITÄ KUOLEE. LISÄKSI PITÄISI LÄHETTÄÄ AVUSTUSREKKOJA PAKOLAISTEN AUTTAMISEKSI.
3106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sodat ovat elinkeinoelämän edellytys. Sodat tarjoavat työtä ja rahaa. Sodat mahdollistavat talouskasvun siis ostamisen jatkuvuuden. Ihmiset myyvät ja ostavat. Lapsien ei tarvitse nähdä nälkää, kun isällä ja äidillä on töitä tai sosiaaliturva.

Äänestä
  • TIEDOTE

    Ydinvoiman vastaiset toimintapäivät to 17 - la 19.6 ympäri Suomea
    Osallistu Suomen huomiotaherättävimpään flash mob -tempaukseen omalla paikkakunnallasi! Toimintapäivänä muodostetaan maassa makaavista ihmisistä ihmisbanderolli, josta muodostuu ydinvoiman säteilystä varoittava merkki ja muita ydinvoiman vastaisia viestejä. Osalla paikkakunnista näytetään ydinjätteen loppusijoituksesta kertova, Onkalossa kuvattu ja kansainvälisesti palkittu Into Eternity -elokuva.
    Kansanedustajat äänestävät ydinvoiman lisärakentamisesta muutaman viikon kuluttua. Ydinvoimakantaansa epäröivien kansanedustajien määrä on vielä niin suuri, että se voi kääntää äänestyksen lopputulokseksi minkä vaihtoehdon hyvänsä: 0, 1 tai 2 uutta ydinjätemyllyä.

    Me tarvitsemme sinut, jotta voimme lähettää epäröiville kansanedustajille mahdollisimman voimakkaan viestin: Turvallisen energian aika on nyt. Ei lisää säteilevää jätettä eikä uusia Olkiluoto 3:n kaltaisia Iisakin kirkkoja. Osallistu ja tuo kaverisi mukaan!
    www.ydinvoima.fi/toimintapaiva-19-6 | Facebookissa

    Torstaina 17.6.
    Hamina
    klo 17:30-19 Into Eternity -elokuvanäytös Haminan pääkirjaston Kasper-salissa

    Perjantaina 18.6.
    Helsinki
    klo 8-10 eduskuntatalon edessä
    Jyväskylä
    klo 19-21 Into Eternity -elokuvanäytös Baari Vakiopaineessa, Kauppakatu 6

    Lauantaina 19.6.

    Kajaani
    Into Eternity -elokuvanäytös klo 13 kaupunginkirjastolla
    Kemi
    klo 12-13 Kemin kauppatori
    Koli
    klo 14-17 Ukko-Kolilla ja Luontokeskus-Ukon mediatiloissa
    Kuopio
    klo 12-13 Puijon hyppyritorneilla
    Joensuu
    klo 12-13 Joensuun torilavalla Sinisen virran alueella
    Maarianhamina
    klo 12-13 Den öppna platsen utanför Ålands Lagting, Mariehamn, Åland
    Oulu
    klo 12-14 Oulun Tori, kulkue Kauppurienkatua ja Rotuaaria pitkin kaupungintalolle
    Pori
    klo 12 Eetunaukiolla
    Rovaniemi
    klo 12-15 Lordin aukio
    Seinäjoki
    klo 12-13 Kaupunginkirjasto/kaupungintalo
    Turku
    klo 16-19 Into Eternity -elokuvanäytös Panimoravintola Koulun (Eerikinkatu 18) historialuokassa

    Äänestä

Etkö tajua, että komukat vastustaa vaan sellaisia sotia, jossa Israel ja USA on niskan päällä...

Kukaan ei tästä sodasta välitä vaikka kuolisi kuinka paljon ja vaikka kuinka huonot olot olisivat pakolaisilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KIR KIISIA kirjoitti:

LÄHTEKÄÄ SODAN VASTAISEEN MIELENOSOITUKSEEN HUOMENNA KLO 13 EDUSKUNTATALON ETEEN. VASTUSTETAAN SOTAA KIRKIISIASSA, JOSSA SIVIILEITÄ KUOLEE. LISÄKSI PITÄISI LÄHETTÄÄ AVUSTUSREKKOJA PAKOLAISTEN AUTTAMISEKSI.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu