missä mahtaa olla vika aloitettiin juurihoito yksijuuriseen ham´paaseen ja nyt siellä on lääkeaine bio kalkki lääkärin mukaan hammas on todella kipeä ajoittain ei kärsi purra ollenkaan auttaako antibioottikuuri vai pitääkö vaihtaa lääkeaine hampaaseen mikä lääke tappaa hampaan kunnolla.
juurihoidosta
jyrtsi
63652
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Juurihoito saattaa vaatia useammankin lääkepaikanvaihdon, ennen kuin hammas talttuu. Harvoin se yhdellä vielä hoituu. Odottele rauhassa ja pyydä tarvittaessa lääkäriltä kipulääkkeet, jos apteekin käsikauppavalmisteet eivät tunnu auttavan.
Olisi kiva jos opettelisit ensin kirjoittamaan suomen kieltä. Isot kirjaimet lauseiden alkuun ja pisteet paikalleen. Kiitos.
Ja sinä voisit opetella kohdistamaan palautteesi niille, joille se kuuluu.. :D
Juurihoidossa lääkkeen vaihdon voi joutua tekemään montakin kertaa.Niin kauan että kaikki tulehdus on saatu pois.Biokalkki tappaa juuri näitä bakteereja.Juurihoidetun hampaan ei pitäisi särkeä, ehkä sinulla on reikiä muissakin hampaissa.Varaappa uusi aika ham.lääk.
luultavasti vaatii ab-kuurin
olisiko kysta