nostamalla se paperin avulla lavuaariin ja huuhtomalla sen viemäriin.
Buahh hhaaaa hhaaaaa buahhahhhaaa !
Buahh hhaaaa hhaaaaa buahhahhhaaa !
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Muista vaan, kuka tällä foorumilla hallitsee ötököitä!
Kauniita unia mun soololauluja laulavien hyttysteni kanssa....
Äläs ny, Tuputuu...
Laulaaks ne soololauluja sulle?
Ettei oikein tuutulauluja...?
bngt
ajattelin ehdotta, että tuhkaa se toukka ja laita kukkasen juureen.
No, voi olla, että se ryömii sieltä viemäristä morjestaa ja lohduttaa sua.
kun seuraavan kerran saat kuulla suloista soololaulua korvasi juurella. Yleensä laulu alkaa, kun menet nukkumaan....
nössöä. mulla oli unohtunut kilon verran hirvenlihajätöksiä syöttämättä koirille, olivat alkaneet madäntyä, ja kärpäset juhlivat aterialla. tein hetken mielijohteesta nuotion pihalle, ja nakkasin lihan kärpästoukkineen nuotiolle. vinkumisen ja vikinän päätteeksi nuotio sammui. muutaman sadan raadon kimppuun tuli aika nopeaa muurahaisia helpon aterian toivossa. otin raid purkin ja myrkytin ne pummit.
ah tätä autuutta, ei kärpäsen kärpästä, ei muurahaisia, ja mikä parasta ei ainuttakaan pikkulintua aamuisin säveltämässä ikkunalaudalla.
tosta seuraa sulle elinkautinen....................................................................
se mönkii sieltä takaisin ja kostaaa;))))
http://i12.ebayimg.com/01/i/08/2b/ag/2c_1.JPG
Raatokärpänen oli vettä hörpätessään pudonnut sadevesisaaviin. Heitin sille heinänkorren, notta se pääsi kuiville.
Siinä kun se kuivatteli, siristeli siipiään, paikalle pyrähti pikkulintu ja nappas sen kärpäsen.
Teit kyllä todella hyvän työn! Nyt elämäsi on pitkäksi aikaa pelastettu. Jos sinua alkaa maailma murjoa niin muista tämä tapaus uskoen, että joku kaltaisesi saapuu ja pelastaa päiväsi!
Näinhän se menee.
lintunen sulattelee ateriaansa ja kiittää sinua.