Onko jo suunnitelmat tehty Jussin varalle?
Täällä porttien pieliin laitetaan koivut, kokkotarpeetkin on jo valmiiksi kasattuna, vieraita on ehkä paljonkin tulossa ja sahtia varmasti tarpeeksi valmiina. Ruokapuoli on vielä suunnittelun asteella, uudet perunat on ainakin ykkös juttu.
Näyttäisi sitä että saadaan hienot juhannuskelit, jos vaikka uskaltaisi talviturkinkin heittää pois. Illalla saatetaan lähteä katsomaan millainen on meininki lavatansseissa :DD
Onkos teillä minkämoisia suunnitelmiä keskisesän juhlistamiseksi.
Kuis Jussina?
9
325
Vastaukset
- p.z
tuo oo ihan leppoisa koti-ilta, mutta päivemmällä täytyy käydä grillailemassa kaikennäköistä herkkua.
Jaa, että lavatantsuloihin aattelitte mennä? Aika siistiä. *kateellisena* :)mennäänkö. Jos kuitenkin päätetään fillarilenkille lähteä, niin lavan kautta saatetaan koukata.
...lavatanssit vois olla aika buenot joissa soittais esim. Timo Kotipelto, orkesterinsa myötäillessä Ü
Muuta traditiota ei ole kuin pihakoivut pihaan ja porukka kokoontuu grillin ympärille. Onneksi tänä vuonna ei sada, ei ainakaan pitäisi. Tämä jussi onkin miesmuistiin lämpimin vaikka jotenkinhan tuli ennenkin tarjettua.
Vesille en missään nimessä enää menisi viettämään jussia, kyllä sitä tossujen alle löydyttävä tukevasti maata.sadekuuroja huomiselle illalle, toivottavasti hyvää säätä riittää kuitenkin edes grillauksen verran. Täällä on nyt metsäpalovarotus, joten ellei sada niin ei kokkokaan pala.
- Adria
Juhannusterveiset porukoille täältä itäisestä Suomesta, pienen järven/lammen rannalta. Muita inehmoja ei mailla halmeilla, joten täällä vois vapaasti vuvuzeelata ja varmaan vuvuzeelaankin, kunhan ensin vetäsen pikkusen vuvuzeelajuomaa.
Älkääkä tilastoituko, älkääkä ryhtykö JJ:ksi. Oikeesti pahoittelen onnettomuutta, enkä mukavan oloista miestä pilkkaa.
Joten rauhallista Jussia, muistanette kuitenkin railakkaasti .....a.vuvuzeelaa hyttyset, iltaisin yhtämittainen ininä :/
Jusseja sinne itään, onkos siellä jo hirvikärpäsiä näkynyt?- Adria
BonnieBonBon kirjoitti:
vuvuzeelaa hyttyset, iltaisin yhtämittainen ininä :/
Jusseja sinne itään, onkos siellä jo hirvikärpäsiä näkynyt?Onhan täällä kaikenlaista ötökkää pörräämässä ympärillä. Tarvii kokeilla auttaisko jos käyttäis saippuaa.
taitaa nyt jäädä lavatanssit väliin. Vaan eipä haittaa, onneksi on kohtuukokoinen oma katettu terassi, voidaan suojassa sateelta gillailla ja pitää omat tantsut. Ehkä näin parempi, voidaan itse valita oman mielen mukainen msa :)
Kohta on sauna valmis kylpemistä varten, saapi vihta kyytiä :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv8515617Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2014984- 534763
- 244457
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni234366Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv364180Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h574059No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol433908- 623653
- 423305