Kuis Jussina?

Onko jo suunnitelmat tehty Jussin varalle?

Täällä porttien pieliin laitetaan koivut, kokkotarpeetkin on jo valmiiksi kasattuna, vieraita on ehkä paljonkin tulossa ja sahtia varmasti tarpeeksi valmiina. Ruokapuoli on vielä suunnittelun asteella, uudet perunat on ainakin ykkös juttu.

Näyttäisi sitä että saadaan hienot juhannuskelit, jos vaikka uskaltaisi talviturkinkin heittää pois. Illalla saatetaan lähteä katsomaan millainen on meininki lavatansseissa :DD

Onkos teillä minkämoisia suunnitelmiä keskisesän juhlistamiseksi.

9

311

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • p.z

      tuo oo ihan leppoisa koti-ilta, mutta päivemmällä täytyy käydä grillailemassa kaikennäköistä herkkua.

      Jaa, että lavatantsuloihin aattelitte mennä? Aika siistiä. *kateellisena* :)

      • mennäänkö. Jos kuitenkin päätetään fillarilenkille lähteä, niin lavan kautta saatetaan koukata.


    • ...lavatanssit vois olla aika buenot joissa soittais esim. Timo Kotipelto, orkesterinsa myötäillessä Ü

    • Muuta traditiota ei ole kuin pihakoivut pihaan ja porukka kokoontuu grillin ympärille. Onneksi tänä vuonna ei sada, ei ainakaan pitäisi. Tämä jussi onkin miesmuistiin lämpimin vaikka jotenkinhan tuli ennenkin tarjettua.
      Vesille en missään nimessä enää menisi viettämään jussia, kyllä sitä tossujen alle löydyttävä tukevasti maata.

      • sadekuuroja huomiselle illalle, toivottavasti hyvää säätä riittää kuitenkin edes grillauksen verran. Täällä on nyt metsäpalovarotus, joten ellei sada niin ei kokkokaan pala.


    • Adria

      Juhannusterveiset porukoille täältä itäisestä Suomesta, pienen järven/lammen rannalta. Muita inehmoja ei mailla halmeilla, joten täällä vois vapaasti vuvuzeelata ja varmaan vuvuzeelaankin, kunhan ensin vetäsen pikkusen vuvuzeelajuomaa.

      Älkääkä tilastoituko, älkääkä ryhtykö JJ:ksi. Oikeesti pahoittelen onnettomuutta, enkä mukavan oloista miestä pilkkaa.

      Joten rauhallista Jussia, muistanette kuitenkin railakkaasti .....a.

      • vuvuzeelaa hyttyset, iltaisin yhtämittainen ininä :/

        Jusseja sinne itään, onkos siellä jo hirvikärpäsiä näkynyt?


      • Adria
        BonnieBonBon kirjoitti:

        vuvuzeelaa hyttyset, iltaisin yhtämittainen ininä :/

        Jusseja sinne itään, onkos siellä jo hirvikärpäsiä näkynyt?

        Onhan täällä kaikenlaista ötökkää pörräämässä ympärillä. Tarvii kokeilla auttaisko jos käyttäis saippuaa.


    • taitaa nyt jäädä lavatanssit väliin. Vaan eipä haittaa, onneksi on kohtuukokoinen oma katettu terassi, voidaan suojassa sateelta gillailla ja pitää omat tantsut. Ehkä näin parempi, voidaan itse valita oman mielen mukainen msa :)
      Kohta on sauna valmis kylpemistä varten, saapi vihta kyytiä :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      151
      1873
    2. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1776
    3. Joensuun (kaupungin) kiusaamisongelma

      Syrjitään, savustetaan ulos ja kiusataan. Pieneen piiriin ei kaikki mahdu. Tehdään elämästä mahdotonta, jolloin ainoa va
      Joensuu
      38
      1587
    4. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      196
      1208
    5. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      94
      1205
    6. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      85
      1168
    7. Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä

      Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta
      354
      1012
    8. Lakkaa haaveilemasta.

      Oon löytänyt uuden naisen. mieheltä. tutulle. Naiselle.
      Ikävä
      62
      879
    9. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      49
      831
    10. Ois kiva nähdä

      Ja viettää Iltoja sun kanssa
      Ikävä
      50
      826
    Aihe