Somaliperheiden yhdistäminen

Voi pientä pakolaista! Pakolaisjärjestöt vaikeroivat, että somaliperheiden yhdistäminen on liian pitkä ja tuskallinen prosessi, joka on tehty hyvin vaikeaksi. Ei ole helppoa päästä katettujen pöytien ääreen.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2010/06/1146302
1110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Menisivät toiseen maahan missä yhdistetään helpommin perheitä ja taas selitys ei sopeuduta yhteiskuntaa,kun on niin kauhea huoli muista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaikeaa. kirjoitti:

Voi pientä pakolaista! Pakolaisjärjestöt vaikeroivat, että somaliperheiden yhdistäminen on liian pitkä ja tuskallinen prosessi, joka on tehty hyvin vaikeaksi. Ei ole helppoa päästä katettujen pöytien ääreen.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2010/06/1146302

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu