Kun verot puolitetaan

afrikkalaiset merirosvot joutuvat lähtemään Suomesta.

Se olisi tosi ihana asia !!

Minä ainakin nauttisin siitä, koska en halua elättää afrikkalaisia läpilaiskoja kummallisuuksia. En ole löytänyt mitään järjellistä perustetta sille että meidän verorahoja käytetään tuollaisten henkilöiden elättämiseen. Ei hyysärit toki ole koskaan myöskään perustelleet sitä.

Inhoan laiskuutta ja loisimista.
9116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

suomessa vain kourallinen naahanmuuttajia. hy äksi, jopa viihdyttävät -miehekkäästi- suomi naisia, ja muutana tuhat. maahanmuuttajaa. jotka eivät ole löytäneet. vaki duunii. eivät nämä maksa Suomi veronmaksajille.kuin pari % siitä summasta mitä nämä noin. 500000 alkoholisti pummia, jotka käyttävät itseatään "säälittävää termiä työtön" vaikka menneet nin säluttävään tilaan. ettei yksikään itseään kunnioittava suomi nainen edes suotu mätä-hampaalle kusenhajuiselle pummille ees pillua antamaan.. siellä onse ongelma..

Äänestä
  • saanut koskaan ?

    Hyi sinua onneton luuseri, hyi.

    Äänestä

  • Vai oletko kirjoitti:

    saanut koskaan ?

    Hyi sinua onneton luuseri, hyi.

    Niinkuin tossa edellisessä kirboituksessa lukee. suomen Uus pummion se suuri Ongelma. ei muutama tyhat maahanmuuttajaa. he ovat mahdollisuus..

    Äänestä

No mene sitten töihin äläkä loisi täällä palstalla!!

Äänestä
  • ensimmäistäkään työttömyyspäivää. yhtään työpaikkaa ei ole haettu työvoimatoimistosta v.1976 jälkeen. että semmoisia..

    Tsemppiä silti luuserieinarille, eiks vaan ?

    Äänestä

  • ilman.. kirjoitti:

    ensimmäistäkään työttömyyspäivää. yhtään työpaikkaa ei ole haettu työvoimatoimistosta v.1976 jälkeen. että semmoisia..

    Tsemppiä silti luuserieinarille, eiks vaan ?

    No nyt pomppasi,vai viellä 40vuotta "töissä"?
    Hah hah hah haaa just joo,ettet vaan ole repinyt elokuvateatterissa lippuja muutaman vuoden ja sitten soppahuollon asiakkaana tyhjien pullojen keruuta?

    Äänestä

Verojen puolittaminen ei onnistu kuin tekemällä peruskoulusta maksullinen ja nostamalla sairaalamaksuja niin paljon, että vain rikkailla on vara sairaalahoitoon.

Tuloverojen puolittaminen johtaa siihen, että arvonlisäveroja on pakko nostaa reilusti samoin kuin muitakin veroja jotta valtio saa riittävästi rahaa koulujen, sairaaloiden ja poliisilaitosten pyörittämiseen puhumattakaan kuntien valtionosuuksien maksamisesta.

Toisin sanoen verojen puolittaminen ei ole mahdollista etenkään nykyisessä taloustilanteessa ja sinulla ei olisi varaa elättää itseäsikään kuten ei 90% muistakaan suomalaisista joten sinä haluat tuhota Suomen ja jos vielä nautit siitä olet sadisti.

Äänestä
  • ... jäisi veroiksi vain maataloustuet ja armeijamenot. Niillähän sitä Suomi pärjäisi....

    Äänestä

  • Jussuf kirjoitti:

    ... jäisi veroiksi vain maataloustuet ja armeijamenot. Niillähän sitä Suomi pärjäisi....

    Kuulehan jussuf, voisit pikkuhiljaa ruveta laittamaan lumppujasi muovikassiin, lähtö voi olla nopeakin. Puolueiden kannatus prosentit on menossa jarkevään suuntaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


niin.. kirjoitti:

afrikkalaiset merirosvot joutuvat lähtemään Suomesta.

Se olisi tosi ihana asia !!

Minä ainakin nauttisin siitä, koska en halua elättää afrikkalaisia läpilaiskoja kummallisuuksia. En ole löytänyt mitään järjellistä perustetta sille että meidän verorahoja käytetään tuollaisten henkilöiden elättämiseen. Ei hyysärit toki ole koskaan myöskään perustelleet sitä.

Inhoan laiskuutta ja loisimista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu