Lapsetkin voi joutua Helvettiin

Kristuksen veli

Lapsetkin ovat syntisiä ja voivat joutua Helvettiin. Uskovien lapset ovat pyhitettyjä vanhempien uskon kautta ja koska heidät on kastettu lapsina. Pakanoiden lapset joutuvat Helvettiin kuten pakanavanhempansakin, jos eivät tee parannusta. Taivasten valtakunta on lasten kaltainen, mutta kaikki lapset eivät sinne pääse. Muistakaa ettei Jumala säästänyt lapsia Sodomassa ja Gomorrassa tai Vedenpaisumuksessakaan, vaan syntiset lapset tuhoutuivat syntisten vanhempiensa kanssa.

Esim. Jamie Bulgerin tapaus osoittaa, että Saatana vaikuttaa lapsissakin: 10-vuotiaat lapset kiduttivat 2-vuotiaan pikkulapsen kuoliaaksi. Lapset olivat Saatanan vallassa ja kulkivat kohti Helvetin tulijärveä. Jolleivat he tee nyt aikuisina parannusta, siellä on heidän ikuinen paikkansa piinattavana.

Kastakaa siis kaikki lapsenne Isän, Pojan ja Pyhän Hengen nimeen ja opettakaa heille kristinuskoa, jos ette halua lastenne joutuvat kärsivän ikuisesti Helvetin tulisessa pätsissä!

12

388

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hra. Anonyymi

      Ja sitten vielä toitotetaan kuinka suvaitsevainen ja rakastava uskonto kristinusko on...

      • ja pala

        helvetin tulessa, sinä syntinen paska!


    • Aritta

      "If you take a copy of the Christian Bible and put it out in the wind and the rain, soon the paper on which the words are printed will disintegrate and the words will be gone. Our bible IS the wind and the rain." Herbalist Carol McGrath as told to her by a Native-American woman.

      • edtfg

        Herbalisti. Homeopatian kaltaista humpuukia.


      • Aritta
        edtfg kirjoitti:

        Herbalisti. Homeopatian kaltaista humpuukia.

        Mutta oikeasti ei.


    • valosilta

      Sinähän se varsinainen päivänsäde olet. Oli ilosanomaa kerrakseen! Helvetin evankeliumia jaksetaan näköjään edelleen julistaa. En tunne ko. paikkaa. Sinä sen sijaan tunnet tietävän kohteen hyvinkin, oletko ehkä tullut sieltä itse?

      • kyllä pääsevät taivaaseen, jos kuolevat ennenaikasesti,missäpäin maailmaa vaan,,olivat vanhemmat pakanoita ja uskovaisia,,oli lapsi kastettu tai ei,,..13-14 vuotiinna menee raja jossa synnitunto pitäs herätä ja ottaa Jeesuksen pelastutyö..


      • teitäonkusetettu
        aksu521 kirjoitti:

        kyllä pääsevät taivaaseen, jos kuolevat ennenaikasesti,missäpäin maailmaa vaan,,olivat vanhemmat pakanoita ja uskovaisia,,oli lapsi kastettu tai ei,,..13-14 vuotiinna menee raja jossa synnitunto pitäs herätä ja ottaa Jeesuksen pelastutyö..

        Ettekö te ihmiset älyä että aloittaja on provo?


      • Aritta
        teitäonkusetettu kirjoitti:

        Ettekö te ihmiset älyä että aloittaja on provo?

        ikävä kyllä tuollaisia ihmisiä on olemassa.


    • <<<<

      Niin surkea, säälittävä, viheliäinen nilkki olet.
      Noinko pelottelet omiakin lapsiasi, toivottavasti niitä ei sinulla ole.
      Sain tuota paskaa kuulla lapsena niin paljon että meinasi mielenterveys mennä. Teidät pitäisi tyhmyyksinenne tuomita vankilaan.

      • Aritta

        lapsia kohtaan, psyykkistä.


    • zcvzcxb

      Säälin niin ihmistä joka ihan tosissaan uskoo noin. Kyllä on ollut onneton ja sairas lapsuus. Hei. Uskonnot on ihan vaan ihmisen tietämättömyyttään ja hallintahaluaan toteuttaakseen kehitettyjä juttuja.

      Kaikki uskonnot suurin piirtein saman verran oikeassa ja väärässä. Usko ja sen mukaan eläminen, tai ainakin yrittäminen on jotain ihan muuta kuin uskonnot.

      Itse asiassa ns."tavallisista ihmisistä" pääsee useampi ns. "taivaaseen" kuin ns."uskovista" Ei se, että ramppaat kirkossa, päivittelet muiden elämää, syyttelet ja tuomitset muita tai luet raamattua päivittäin vie sinua yhtään lähemmäs Jumalaa tai hänen valtakuntaansa. Koska selvästi sydämessäsi olet tuomitseva.

      Ei ole muuta kuin rakkaus, välittäminen ja anteeksianto.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      87
      3503
    2. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      25
      3083
    3. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      53
      2990
    4. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      59
      2833
    5. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      54
      2677
    6. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      58
      2638
    7. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      55
      2401
    8. Pohdinttavaksi

      No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      2261
    9. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      2122
    10. Mulla ei oo anteeksi pyydettävää

      Muista se! Mieheltä yhdelle naisellE
      Ikävä
      69
      2118
    Aihe