Miten rakentaa kotitekoinen ydinpommi
20
1057
Vastaukset
- Noitapilli
lupa firmaan, jolla oikeus metallisaumojen röntgenkuvaukseen. Emmeistä voit rakentaa pienen ja paskaisen pommin. Ajoaineena sinulla pitäisi olla grafiittia,sinun pitäisi saavuttaa yli kolmentuhannen asteen lämpö aluksi. Kun tuon kaiken olet tehnyt, odotamme tussausta. Sieverteillä mitaten avaruuden taustasäteily on luokkaa 6, maanpäällisten ydinräjäytysten summa lienee sama. Kannatteneeko miettiä ydinlatausta jos vaikutus on laskettavissa miljoonasosissa? No voihan sitä tietysti uhitella pääkaupunkiseutua uhkaamalla nostaa Matildanjärven lämpötilaa puoli astetta,. Jätä pois mielestä.
- taas viiraa jotakin
Mihin sinä tarvitset sitä ydinpommia? Tuskin muijas uhkaamiseen... Siihen riittää kun uhkaat sitä vieraissa käynnillä jos se ei suostu antamaan sulle pimpslooraa. Ja miten tuokin kuuluu keskusteluun kommunismista?
- Anonyymi
tappamiseem
- Anonyymi
miksi haluat tappaa ihmisiä?!?
- Anonyymi
Mee varastaan olkiluodosta uraania laita sitä sauna kiuluun. Meet Finnairin koneeseen. Avaat oven kun lennätte Venäjän kohalle heität sen kiulun alas ja sitten kuuluu vaan pum ja Venäjä on tuhottu.
- Anonyymi
Viestissä nostetaan esiin nousevan persuismin alkuaikojen höpötyspolitiikkaa. Se on alunalkaen sodan ihannointiin liittyvä eikä liity SKP:n kannanottoihin lainkaan.
Joku lapsenikäinen on saattanut ihannoida sotaa. Tänään hän voi olla yhteiskunnassa edennyt ja jatkaa sodan ihannointia.
Ylläpidolle. Aloitus ja viestit (tappamista tukevat) eivät sisälly SKP:n poliittiseen toimintaan.
Viime aikoina tälle foorumille on ilmaantunut omituinen maalitus. Jotkut oikeistoporvarit parjaavat SKP:ta siksi, ettei se tue maailmanpolitiikassa sotaa. - Anonyymi
Ylläpidolle
Miksi ette ole poistanut jo vuonna 2010 aloituksen pommi-ihannetta?
Uudelleen nostaja saattaa hänkin olla harhaan johdettu sotavekkuli. - Anonyymi
Mulla on jo 2/3 kaikista tarvikkeista mitä tarvii radioaktiivisee reaktorii. Mutta musta tuntuu, että mä kuolen kohta syöpään. Annan koordinaatiti tähän mun vajaan jos oon kuolemas nii voitte tehä tällä mitä haluutte.
- Anonyymi
Lähetä ne koordinaatit tänne palstalle, voi olla että otan yhteyttä.
Toivottavasti olet elossa vielä, mä haluun antaa sulle vielä lahjan tästä kaikesta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lähetä ne koordinaatit tänne palstalle, voi olla että otan yhteyttä.
Toivottavasti olet elossa vielä, mä haluun antaa sulle vielä lahjan tästä kaikesta.Noista muista sepustuksista ei kannata välittää, Sä oot jo aivan jo henkihieverissä varmaan syöpä etenee kyll nopeesti viedään homma loppuun, ja valmista tulee.
- Anonyymi
Poliisille.
Tappaja-aloitus on Sinimusta fasismipuolueen kyhäämä.
Siltikin viestit tulisi lähettää poliisille. Tappaja Sinimustalle ei saa antaa tukea.- Anonyymi
Skp näkee niitä sinimustia kaikkialla,,, tarviis tehdä jotain jotta aivot vähän selkenis.
Se on paha tauti kun sairastuu komutautiin,,, siihen ei taida olla mitään kunnollista hoitokeinoo olemas.
Saa jatkuvasti kärsiä harhoista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Skp näkee niitä sinimustia kaikkialla,,, tarviis tehdä jotain jotta aivot vähän selkenis.
Se on paha tauti kun sairastuu komutautiin,,, siihen ei taida olla mitään kunnollista hoitokeinoo olemas.
Saa jatkuvasti kärsiä harhoista.Vallankumousharhat komuilla on johtanut maailmassa mittaamattomiin kärsimyksiin jonkun parin äijän Marxin ja Leninin johdatellessa maailmaa mielettömiin veritekoihin.
- Anonyymi
"YLE: Suomalainen 22-vuotias kommunisti on valmis väkivaltaan"
Tämän aloituksen alla Sinimustan edustaja käski tappaa kommunistinuoren ts, ihmisen.
Ylläpito ei poistanut aloitusta.
Väkivaltainen heppu huomasi raon ja jatkaa uhkailua.
Tämä aloitus tulisi saada poliisilaitokselle tutkittavaksi.
Kommunistit eivät voi hyväksy tappamista ja sotakapineiden rakentamista.- Anonyymi
Kuka täällä on uhkaillut tappaa ?
Pari hörhöö vähän jallittaa komuja..
- Anonyymi
Pomminrakentaja voi olla muutoinkin höyrähtänyt. Tällaiset uutiset tulee todella ilmoittaa heti poliisille.
Ukrainan sota on saattanut innoittaa. - Anonyymi
On muistettava, että SKP ei kyhäile eikä salli tehdä oma- eikä vierastekoisia pommeja.
Esitys tulee todennäköisesti Sinimustien fasisteilta. - Anonyymi
Pommin rakentaminen on selvästi sinimustien fasistien tekonen.
He esiintyvät muutenkin väkivaltaisesti.- Anonyymi
Suomen kommunistisen puolueen ihannevaltio - Kiinan kommunismidiktatuuri - kasvattaa voimakkaasti joukkotuhoasearsenaaliaan, eikä täkäläisiltä kommunismidiktatuurin puuhastelijoita ole kuultu moitteen sanaakaan naapurimaataan Taiwania vastaan hyökkäyssotauhoavaa Kiinan kommunismidiktatuuria kohtaan.
Miten se nyt näin, SKP? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomen kommunistisen puolueen ihannevaltio - Kiinan kommunismidiktatuuri - kasvattaa voimakkaasti joukkotuhoasearsenaaliaan, eikä täkäläisiltä kommunismidiktatuurin puuhastelijoita ole kuultu moitteen sanaakaan naapurimaataan Taiwania vastaan hyökkäyssotauhoavaa Kiinan kommunismidiktatuuria kohtaan.
Miten se nyt näin, SKP?Unohtui laittamatta linkki äskeiseen.
Olkaapa hyvät.
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/kiinan-massiivinen-ydinasehanke-panee-kauhun-tasapainon-uusiksi-ennennakematon-riski-yhdysvalloille/dddec4fd-e157-44ee-a8d9-894d261d9265
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986478KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3606024Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602953Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521092404Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082075- 1251784
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191653Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811320- 731217
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331208