Näyttää siltä, etteivät halua koskaan edes tehdä töitä ja sitä mahtavat useimmiten ollakin. Kunhan peukaloitaan pyörittelevät vaan ja keksivät jotain tyhjänpäiväisiä riimejä lapsen tason maailmankuvastaan, johon ei sanomista kummempaa sisälly eli elämänkokemuksin puuttuu.
Huvittavaa että ovat jonkun Yhdysvaltojen sivistymättömimmän valkoisia syyttävän luuseriväen tapoja ja tyylejä alkaneet matkia. Ottakoot vaan esimerkkiä ahkerista työtä tekevistä eikä joistain höpöttäjistä. Oikea filosofia on jotain muuta kuin räppärin katkeran makuista sanomista.
Huvittavaa että ovat jonkun Yhdysvaltojen sivistymättömimmän valkoisia syyttävän luuseriväen tapoja ja tyylejä alkaneet matkia. Ottakoot vaan esimerkkiä ahkerista työtä tekevistä eikä joistain höpöttäjistä. Oikea filosofia on jotain muuta kuin räppärin katkeran makuista sanomista.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ottakoot vaan esimerkkiä ahkerista työtä tekevistä eikä joistain höpöttäjistä.
Taidat olla joku idiootti korvasta etkä tajua että maassa on lama ja kaikki duunit on teillä ahneilla paskoilla vanhuksilla. lama on juuri teidän vanhusten paskan talospolitiikan syytä.
nuorisotyttömyys on 25%, mitäs ootte niin ahneita ettekän susotu sossu possut menemään eläkkeelle . Tyypillinen ahne on halonen täyttää 66-v , kun normaalisti eläkkeelle mennään suomesssa 63 -vuotiaina.
tyhmien maa koko suomi ja euroopan kallein ruoka.
Olen isosta kaupungista näin suomalaisittain enkä ole mikään vanha. En myöskään syyllistä tavallisia nuoria, jotka töitä etsivät tai kouluttautuvat. Tiukassa ne ovat, mutta ei auta kuin kestää. Kyllä se aurinko paistaa vielä niille joilla uskoa ja tahtoa riittää.
Poliitikothan ne haluavat eläkeikää nostaa eikö niin. Lähes kaikki olisivat valmiita jäämään 62-vuotiaana eläkkeelle antaen nuoremmille tilaa.
Onhan täällä tyhmiä, mutta niin on muuallakin. Joissain maissa niin tyhmiä, etteivät osaa sotimatta elää eivätkä lapsia ruokkia ja siltikin pukkavat niitä lisä kuin viimeistä päivää.
Ruoka on kallista täällä totta se on jne.
. Lähes kaikki olisivat valmiita jäämään 62-vuotiaana .
älä valehtele halosen ahneus on sitä luokkaa että ei piruuttaakaan jää eläkkeelle ennenkuin on pakko eli 2v päästä ja sittenkin yrittää vielä johonkin virkaan, mutta onneksi on jo niin vanha että ei se pääse kuin setan johtoon.
Täysin vanhusten vika että nuorille ei anneta töitä.
suomi on paska maa
10-20 v päästä kun te vanhukset makaatte vanhainkodissa paskat housussa, niin ei tulla katsomaan. kuolkaa sinne.