Teinit teurastivat vanhuksen

Pojilla on edessään suuri tulevaisuus. Vankilassa otetaan tatuoinnit, ja sieltä vapauduttua liitytään nahkaliivijengiin, ja sitten alle nelikymppisinä kuollaan kapakan edessä tapahtuvassa ammuskelukohtauksessa. Tie mentäväksi - way to go.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2218839
10347
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ihmisten epätoivo lisääntyy. Näitä täysin käsittämättömiä tapauksia tulee lisää kiihtyvällä tempolla.
Ilmeisesti nekin pyritään pitämään ihmisiltä piilossa maan tavan mukaan.

Äänestä

.. syntynuyt vuonna -53, milloin sen ikäinesestä on tullut vanhus?

Äänestä
  • vuotta. Terveisin 48-vuotias.

    Äänestä

Näissä tapauksissa jos syyllisiä ovat pitää vaan oikeusvaltion antaa oikea tuomio eli 20 vuotta vähintään

Tuomio pitää olla sellainen että se todellakin pistää miettimään vaikka pää olisi sekaisin ennen tekoja.

Olen sitä mieltä että kun tapat tarkoituksella tai henkilö kuolee kun pahoinpitelet hänet ja hän kuolee myöhemmin,sinulta otetaan nirri piikillä pois.

Äänestä

Ja pahuus lisäntyy ja moraalia ei ole enä. Ei saa kieltä mitään vaan täys anarkia täytyy saada .. Muuten lapset voi tulla häirintyneitä on psykoloogit opettaneet !!

Äänestä
  • kirjoiteta väkivallasta mitään?

    Äänestä

  • Raamatussa kirjoitti:

    kirjoiteta väkivallasta mitään?

    Jes. 3:11

    Voi jumalatonta! Hänen käy pahoin, sillä hänen kättensä teot maksetaan hänelle.

    Äänestä

Joo poijjaat pääsevät tutustumaan naisellisempään puoleensa ja laajentamaan sulkijalihastaan "karvaisen-Jaskan" kainalossa.

Äänestä
  • Onko 1983 - 1986 syntynyt viellä teini ?

    Äänestä

  • Noh, ei kaikissa suomalaisissa vankiloissa vielä ole omaksuttu amerikkalaisten vankilasarjojen homokulttuuria, mutta joissain ehkä. Pylly voi tulla kipeäksi, tai sitten ei.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pudasjärvellä. kirjoitti:

Pojilla on edessään suuri tulevaisuus. Vankilassa otetaan tatuoinnit, ja sieltä vapauduttua liitytään nahkaliivijengiin, ja sitten alle nelikymppisinä kuollaan kapakan edessä tapahtuvassa ammuskelukohtauksessa. Tie mentäväksi - way to go.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2218839

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu