kauan meinaatte vielä odottaa

ei poistunut tänäänkään, eikä ensi kuussa, eiksä sitten syyskuussakaan jne... monta vuotta ja kuukautta pää märkänä ootte odotelleet kuun ensimmäistä päivää ja jälleen uusi pettymys. Näiden veronpoistofantsiaautonostajat tulevat ajamaan tappiin asti vanhoilla 90-luvun häkkyröillä. Suurin intohimonne jää toteutumatta, elämässä kun pitäisi toteutua ainakin yksi sellainen ja teiltä se jää toteutumatta. Hyvää kesälomaa kaikille.
5187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eihän näillä veronpoistopelleillä olisi kuitenkaan varaa ostaa uutta autoa, oli siinä vero tai ei.

Äänestä
  • Lasipalatsien takatukat selittää. Eikö kauppa käy? Tarjotkaa lippiksiä ja ilmapalloja niin johan alkaa kauppa pelittämään.

    Äänestä

  • termos23 kirjoitti:

    Lasipalatsien takatukat selittää. Eikö kauppa käy? Tarjotkaa lippiksiä ja ilmapalloja niin johan alkaa kauppa pelittämään.

    No, nythän kesäkuun ha-myynti oli pitkälti yli 12.000 kpl ja vuoden alusta on myyty melkein 62.500 kpl. Toinen vuosipuolisko samaa vauhtia niin 120.000 autoa vuositasolla. Ei huono.
    Itse aloitin viime vuonna helmikuussa ja nyt tänä vuonna on plakkarissa enemmän kuin koko viime vuonna yhteensä. S-alkuiset merkit myyvät hyvin!!

    Äänestä

Sen jälkeen vaan käytöstä, noin 40e bensaan/kk ja katsastus 60e/vuosi. Suurin menoerä on vakuutusmaksut, vaikka 70% bonuksella sekin on vaan nimellinen. Auto painaa niin vähän ettei päästöperusteinen ajoneuvovero ole suuri vaikka sekin v$$$$ttaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


conradsr kirjoitti:

ei poistunut tänäänkään, eikä ensi kuussa, eiksä sitten syyskuussakaan jne... monta vuotta ja kuukautta pää märkänä ootte odotelleet kuun ensimmäistä päivää ja jälleen uusi pettymys. Näiden veronpoistofantsiaautonostajat tulevat ajamaan tappiin asti vanhoilla 90-luvun häkkyröillä. Suurin intohimonne jää toteutumatta, elämässä kun pitäisi toteutua ainakin yksi sellainen ja teiltä se jää toteutumatta. Hyvää kesälomaa kaikille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu