Tomin arvotavarat ovatkin tallessa?

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010070111970901_uu.shtml

Ensin kaikki on hävitetty, paitsi passikuvat ja joitai valokuvia. Nyt julkisuuden myötä ilmotettu että myös arvotavaraa löytyy... Hmmmmmm Veikö isännöitsiä esim : pleikkarit omille lapsilee ja ilmoitti tomille että kaikki on hävitetty?
Kuullostaa varkaudelta?
498
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hyvä vaan, että jätkä häädettiin, oppiipa maksamaan laskunsa. Tää on taas näitä juttuja kun ei kuulla muuta kuin toista osapuolta eli tässä tapauksessa "kaltoinkohdeltua" Tomia. Viranomaiset kun eivät voi juttua kommentoida. Satavarmasti jätkä on tiennyt tulevasta häädöstä ja ruinaa vaan sympatiaa. Jos ite olisitte vuokranantajia niin vituttais teitä se maksamatta jäänyt saturainen.

Äänestä
  • Isännöitsiä ei suostu kommentoimaan asiaa... Eli taitaa olla kusi sukassa, siksi kuunneltu yhtä puolta sekä sielä lukee faktanakin esimerkiksi takuuvuokra on maksettu!

    Äänestä

  • Minkä sille voi ettei ole rahaa maksaa vuokraa. Kuitenkaan ketään ei saisi häätää kun takuuvuokra on maksettu.

    Äänestä

Isännöitsijät tässä somlandiassa ovat poikkeuksetta täysiä kusipäitä ja rosvoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitä ihmettä!!!! kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010070111970901_uu.shtml

Ensin kaikki on hävitetty, paitsi passikuvat ja joitai valokuvia. Nyt julkisuuden myötä ilmotettu että myös arvotavaraa löytyy... Hmmmmmm Veikö isännöitsiä esim : pleikkarit omille lapsilee ja ilmoitti tomille että kaikki on hävitetty?
Kuullostaa varkaudelta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu