Kuolemmeko kaikki ?

Jotkut julistavat ja profetoivat maailmanloppua, monia merkkejä on kuulemma ilmassa.

Kuolemmeko kaikki pian ?

Onneksi luterilaisen kirkon myöntämä kastetodistus on vielä tallessa.

Pitäisikö jo myydä kaikki omaisuus ?

Miten käy lapsiemme retken euro-disneylandiin ?
287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kuolemme kaikki ja siihen kastetodistus ei auta mitään. Tee omaisuudellasi mitä haluat, yksi lysti. Menkää retkelle lasten kanssa ja nauttikaa siitä.

Äänestä
  • joku kysyi nuorelta laakarilta.. miten ura menee??
    lekuri vastasi--ihan hyvin..potilaiden kuolevaisuus on ainakin toistaiseksi...100%

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lopunodotuksessa kirjoitti:

Jotkut julistavat ja profetoivat maailmanloppua, monia merkkejä on kuulemma ilmassa.

Kuolemmeko kaikki pian ?

Onneksi luterilaisen kirkon myöntämä kastetodistus on vielä tallessa.

Pitäisikö jo myydä kaikki omaisuus ?

Miten käy lapsiemme retken euro-disneylandiin ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu