Minulla on ollut viimmeisen kuukauden vaihtelevasti vatsakipuja syönnin jälkeen, välillä on kuitenkin ihan hyviäkin päiviä. Joudun syömään Voltarenia muihin vaivoihin vaihtelevalla annostuksella. mietinkin aiheuttaako tuo voltaren ylävatsakipua ja vatsan turvottelua syönnin jälkeen vaikka lekuri meinasi sen olevan erittäin vatsaystävällinen lääke?
Vatsa tuntuu turpoavan, koko ylämaha kipuilee. Välillä ulostaminen auttaa ja välillä ei, ulosteen koostumus vaihtelee kovasta ripuliin.
Välillä olen jo miettinyt josko se onkin pumpusta??
Alsucral auttaa välillä mutta ei aina. Nitrokin auttaa ajoittain, mutta sehän voi auttaa vatsavaivoihinkin.
Kait täs olis lekurille meno edessä, en vaan haluais letkua nieleen!
Vatsa tuntuu turpoavan, koko ylämaha kipuilee. Välillä ulostaminen auttaa ja välillä ei, ulosteen koostumus vaihtelee kovasta ripuliin.
Välillä olen jo miettinyt josko se onkin pumpusta??
Alsucral auttaa välillä mutta ei aina. Nitrokin auttaa ajoittain, mutta sehän voi auttaa vatsavaivoihinkin.
Kait täs olis lekurille meno edessä, en vaan haluais letkua nieleen!
Vastaukset 2
Vanhimmat
Olisko ärtynyt suoli?
Sappi oireilee? Onko kipu koliikkimaista?