Ketipinor lääkkeestä?

`Hei, onko ketipinorin pitkä aikaisella käytöllä mitään haittaa? ja se on 25mg.
ja jos oottaa lasta nii onko sillä vaikutusta? voiko sitä sillon siis käyttää?
3268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

itse olen syönyt pitkään ketipinoria...iltasin 350mg ja päivisin 25mg tai 100mg...se on niin eri asia eri ihmisil,käsittääkseni minulla ei ole ollut mitään ongelmia.raskauden ajan käytöstä en tiedä..eikö pakkauksessa lue

Äänestä

raskausaikana ketiapiinia

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lääke.... kirjoitti:

`Hei, onko ketipinorin pitkä aikaisella käytöllä mitään haittaa? ja se on 25mg.
ja jos oottaa lasta nii onko sillä vaikutusta? voiko sitä sillon siis käyttää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu