Ammuttujen kuolinsyy?

Onko tiedossa Porvoon ammutujen todelliset kuolinsyyt?

Sitähän on ollut nyt paljon liikkeelle puhetta, että alkoholi ja sen aiheuttamat sairaudet tappavat enemmän. Lisäksi mopoilijat eivät tunne liikennesääntöjä.
268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Synnynnäinen tekovika!!!

Äänestä
  • Vaikka todennäköisyydet ovat pienet, että uhrit kuolivat luonnolisesti sadasosasekunttia ennen kuin luoti osui, on se kumminkin tutkittava vaikka se maksaisikin.

    Kolmoismurha on aivan eritasolla kuin kolmois vainajanrauhan rikkominen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


8+9 kirjoitti:

Onko tiedossa Porvoon ammutujen todelliset kuolinsyyt?

Sitähän on ollut nyt paljon liikkeelle puhetta, että alkoholi ja sen aiheuttamat sairaudet tappavat enemmän. Lisäksi mopoilijat eivät tunne liikennesääntöjä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu