Mitä ihmisen pitäisi tehdä, että hänelle voisi syntyä halu tehdä parannus synneistään. Koska ne mukanaanhan ihmisen kohtalo hänen viimeisenä päivänään tässä ajassa on kuitenkin iankaikkinen ero Jumalasta. Joka on liian julma kohtalo kenelle tahansa. Ja ei kuitenkaan kuulu ihmisen osaksi Jumalan suunnitelman mukaisesti.
Miten synnintunto
voisi herätä?
389
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
* Kirjoituksestasi käy selville, että tiedät jo perusasian. Usko tulee kuulemisestaa, kuuleminen Kristuksen sanan kautta. Tunnusta vaan Jumallalle, että TIEDÄT olevasi syninen ja sen johdosta kadotettu. Ilmeisesti Jumala kutsuu sinua, ja joka tahtoo tulla Jumalan tykö, pitää uskoa, että JUMALA ON ! Kerro vaan Jeesukselle huolesi, ihan omilla sanoillasi, ja tunnusta, että uskot Häneen, ja että Hän on Jumalan Poika, ja kuollut sinun syntisyytesi ja tekosyntien edestä Golgatan ristillä, ja haluat saada syntisi anteeksi, saat kyllä vastauksen , kun rehellinen olet Jumalan edessä.
että kirjoittaja halua saada synnintuntoa ?
tietysti tulis tehdä että joutuisit sellaiseen pätsiin että syntyis halu ! Katsos kyllä Jumalalla on keinoja pakotta ihmisen eroon synneistä jos nöyristyis olemaan nöyrä eikä ole ylpeä ja juoxee karkuun Jumalasta.. Niin ala rukoila niin saat nähdä mitä tapahtuu jo jonkun viikon jälkeen kun olet sinnikkästi rukoilut yötä Päivä Jumala !! Mutta toinen vaihtoehto on helvetti! Sinne suruttomat ihmiset on matkalla uskonnollisella tiellä ! Ehkä sinäkin ???
Hepr. 10:22
Niin käykäämme hänen tykönsä totisella sydämellä, täydellä uskolla, priiskotetut meidän sydämissämme, (ja päästetyt) pahasta omastatunnosta,