MITÄ MINULLE TAPAHTUU ?

kun luin porvoon tappajasta teki mieleni kuristaa tuo peto ((((((((((((( omin käsin )))))))))))))))) !

Näinkö viha saa alkunsa ?

Näinkö me siirämme vihaa toinen toisilemme ?

_MIKSI_ ?
17173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Sinusta on vain juuri tullut rasisti.

Äänestä

poistaa inhimillisyyden tieltä,tuollaiset murhaajat kuuluvat biojäteastiaan.

Äänestä
  • yrittäkää laskea rahassa, kuin paöjon pakkoruotsi maksaa. seon miljardi luokkaa/ vuodessa,

    Äänestä

  • Siitä vaan sitten tekemään moista, kunhan ensin selvität pahuuden käsitteen sekä itsellesi että muulle ihmiskunnalle.

    Äänestä

  • ccxx kirjoitti:

    Siitä vaan sitten tekemään moista, kunhan ensin selvität pahuuden käsitteen sekä itsellesi että muulle ihmiskunnalle.

    porvoon murhaaja on paha,ja hänenlaisensa pitää poistaa ihmistenilmoilta.
    Sinulla taitaa flipata hieman jos et ymmärrä pahuutta?

    Äänestä

  • Aatteleppaite2.0 kirjoitti:

    porvoon murhaaja on paha,ja hänenlaisensa pitää poistaa ihmistenilmoilta.
    Sinulla taitaa flipata hieman jos et ymmärrä pahuutta?

    jos lapsesi olisi samanlainen biojäte, olisitko valmis tappamaan hänetkin, vai onko se vaan turvallisempaa huudella kaukaa muille kuolemantuomioita, etenkin jos biojäte on eri värinen tai toista etnistä ryhmää kuin itse olet?

    Äänestä

ja uudelleen, kunnes kallon rakenne murtuu ja murhamies tukehtuu omaan vereensä.

Se on luonnollinen reaktio sillä tarve poistaa yhteisöön sopimaton ja sitä vahingoittava aines on normaali osa ihmisen psyykeä. Kehittyneissä ihmisyhteisöissä on kuitenkin olemassa järjestysvalta jolle väkivallankäyttö tässä tarkoituksessa monopolisoidaan, ja joka toivottavasti käyttää sitä yhteisön parhaaksi tuollaisia syöpäsoluja eliminoiden.

Se että murhamies pääsi vankilasta murhaamaan vielä kolme lisää, on osoitus siitä, ettei tämä järjestelmä aina toimi. Mikäli tämä petoeläin enää koskaan pääsee vapaalle jalalle, ei ongelma enää ole murhamiehessä, vaan siinä ettei järjestysvalta toimi niin kuin sen pitäisi.

Äänestä
  • Ihmisen kämmenen, sormien, nyrkin luut ovat pieniä ja aika heikkoja kohtaamaan kovan vastuksen, esim. ihmisen kallon. Voithan onnistua takomaan vihollisesi hengiltä, mutta IHAN VARMASTI et niillä käsilläsi vähään aikaan pysty tekemään muuta kuin antaa niiden levätä kipsissä.
    Paremmat keinot tarpeen - ellei sinulla sitten ole masokistista halua samalla vahingoittaa itseäsi.
    Jumala - jos sitä ylipäänsä on olemassa - Sinuakin pirulaista suojelkoon!

    Äänestä

  • parempia konsteja! kirjoitti:

    Ihmisen kämmenen, sormien, nyrkin luut ovat pieniä ja aika heikkoja kohtaamaan kovan vastuksen, esim. ihmisen kallon. Voithan onnistua takomaan vihollisesi hengiltä, mutta IHAN VARMASTI et niillä käsilläsi vähään aikaan pysty tekemään muuta kuin antaa niiden levätä kipsissä.
    Paremmat keinot tarpeen - ellei sinulla sitten ole masokistista halua samalla vahingoittaa itseäsi.
    Jumala - jos sitä ylipäänsä on olemassa - Sinuakin pirulaista suojelkoon!

    olla varaa sijoittaa murhamiest karsinaan josta ne ei voi vahinkoitta kansakuntaa.

    Äänestä

Haluat päästä samalle tasolle, koska muuten et voi ymmärtää. No, oikeasti ihminen ei ole mikään kedon rauhallinen märehtijä, vaan melkoisen julma peto. Sinäkin pystyisit vastaavaan. Sivistyskorttia on turha heilutella, koska se on vain pintaa. Eikä kukaan epäröi tappaa, jos annetaan ase kouraan ja käsketään. Tarpeeksi kun tappaa niin muuttuu yllättäen sankariksi.

Äänestä
  • paljon naisia. Elinkautisvangeilla ei tule lomilla eikä vapauduttuaan olemaan naisista pulaa.

    Äänestä

  • aina... kirjoitti:

    paljon naisia. Elinkautisvangeilla ei tule lomilla eikä vapauduttuaan olemaan naisista pulaa.

    on raskaana? Kyllä tulee surku sitä lasta. (Mistä näitä eukkoja oikein tulee...?)

    Äänestä

  • onko se muka yllätys?

    Äänestä

  • aina... kirjoitti:

    paljon naisia. Elinkautisvangeilla ei tule lomilla eikä vapauduttuaan olemaan naisista pulaa.

    mun menee tosi huonosti.
    ei oo yhtään ämmää.
    käteen pitää vetää, jos tyydytystä haluaa.
    pitäsikö mun tappaa muutama tyyppi, että saisin ämmiä ja niiltä pillua?
    mikähän se olis se optimaalinen määrä, siis en mä haluu tappaa kettään, mutta jos pakko on.
    yks ei varmasti riitä, tuskin kaksikaan, mites olis kolme? Neljällä vainaalla varmaan saisin paljon eukkoja?
    Viiden vainaan jälkeen vielä enemmän?

    Äänestä

on pelko. ihmisen perusolemus on pelko. Kun se halutaan torjua, se muuttuu vihaksi, nihilismiksi tai depressioksi.

Äänestä
  • kehittymätön joka suhteessa ,,, varrattuna valtaväestöön ,( ja nyt en tarkoita eliittiä )

    Siksi valtaväestön edustajien ( vankilapsykologit yms ) pitää OSATA reakoida toisella tavalla vähimmistöryhmien haitta vaikutuksiin !

    Äänestä

  • sosionomiaa,,,, kirjoitti:

    kehittymätön joka suhteessa ,,, varrattuna valtaväestöön ,( ja nyt en tarkoita eliittiä )

    Siksi valtaväestön edustajien ( vankilapsykologit yms ) pitää OSATA reakoida toisella tavalla vähimmistöryhmien haitta vaikutuksiin !

    piikille,,samoin hullu tappaja !

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


petolintu: kirjoitti:

kun luin porvoon tappajasta teki mieleni kuristaa tuo peto ((((((((((((( omin käsin )))))))))))))))) !

Näinkö viha saa alkunsa ?

Näinkö me siirämme vihaa toinen toisilemme ?

_MIKSI_ ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu