16-vuotias mopopoika

"Enduro-tyyppisellä mopolla Hallainvuoren ulkoilutiellä liikkunut mies kävi ulkoilutiellä kävelleeseen naiseen takaapäin kiinni ja kaatoi hänet maahan. Tekijä uhkasi naista surmaamisella.

Raiskaus jäi kuitenkin vain yritykseksi. Tekijäksi on osoittautunut 16-vuotias vantaalaispoika, jolla ei ole rikollista menneisyyttä".

http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/arkistot/rikos/2010/07/1154869

Polisiin mukaan hän on tunnustanut teon. Nuorukaisen jäljille päästiin yleisövihjeiden sekä poliisin omien tutkimusten perusteella.
12156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

sossu on ostanu mopon.
jos olis ollut suomalainen niin se olisi mainittu.

Äänestä
  • Osaako somalipoika ajaa mopolla ? Entäs se luku ja kirjoitustaito ?

    Äänestä

  • mopoja. Jos voit toisin väittää, niin sitten vaan sitä faktaa kehiin.

    Äänestä

  • ehei... kirjoitti:

    mopoja. Jos voit toisin väittää, niin sitten vaan sitä faktaa kehiin.

    asun alueella missä asuu myös mamuja.
    kaikilla niillä nuoremmilla on mopo. aja isillä ja äitellä auto.
    tulee vaan mieleen että jos on pakolainen niin millä vitulla ne ostaa noita jossei sossu maksa.
    pakolaisenhan koti on pommitettu ja kaikki on mennyt niin eihän siinä mitään ostella vieraassa maassa.
    vai olisikohan niin että ne onkin sluippareita.

    Äänestä

"Poika myös tukki naisen suun ja uhkasi häntä surmaamisella. Yhdyntää ei tapahtunut, mutta poika ehti tehdä naiselle seksuaalista väkivaltaa".

http://www.hs.fi/artikkeli/1135258544295?ref=rss

Poika tavoitettiin puhelimitse ja hän tuli vapaaehtoisesti kuulusteluun. Poika on sanonut katuvansa tekoaan.

Äänestä
  • mutta seksuaalista väkivaltaa? Käyttikö saksia?

    Äänestä

  • ? kirjoitti:

    mutta seksuaalista väkivaltaa? Käyttikö saksia?

    En tiedä tekikö saksilla välilihalle jotakin, kun tiedotusvälineet eivät sitä kerro ja juttukin oikeudessa varmasti julistetaan 60 vuodeksi salaiseksi.

    Äänestä

vaivaa, vuosi vuodelta yhä sairaammaksi menee. Silloin kun olin itse 16v niin en edes muista että tuommoisia tapauksia tai jos tapahtui niin harvinaisia, mikä ajaa 16 vuotiaan yrittää väkisinmakaamista? Tuostakin vaan tulee tod.näköisesti ehdollista ja pelottaa ajatus kun usein seksirikoksia tekevät uusivat tekonsa!!

Äänestä
  • Ihan rehellisen selekäSAUNAN puute ja pornofilmit sitä teettää, ja tuo helevetin kaksinaamainen ja TYPERÄ hyysäämismeininki valtion hallinnossa, jossa ei näytä olevan moraalia enää sielläkään.

    Äänestä

  • Ja seuraus kirjoitti:

    Ihan rehellisen selekäSAUNAN puute ja pornofilmit sitä teettää, ja tuo helevetin kaksinaamainen ja TYPERÄ hyysäämismeininki valtion hallinnossa, jossa ei näytä olevan moraalia enää sielläkään.

    ... Eipä pojalla tainut prinssinakki ottaa eteen ja joutui luovuttamaan.

    Äänestä


nainen, vaan transu, eikä heteropoika voinutkaan panna pilluseen vaan joutui hädissään vetämään munasta.
kansalaisuutta ei sanottu, niin mamut saavat häpeän niskoilleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yritti raiskausta kirjoitti:

"Enduro-tyyppisellä mopolla Hallainvuoren ulkoilutiellä liikkunut mies kävi ulkoilutiellä kävelleeseen naiseen takaapäin kiinni ja kaatoi hänet maahan. Tekijä uhkasi naista surmaamisella.

Raiskaus jäi kuitenkin vain yritykseksi. Tekijäksi on osoittautunut 16-vuotias vantaalaispoika, jolla ei ole rikollista menneisyyttä".

http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/arkistot/rikos/2010/07/1154869

Polisiin mukaan hän on tunnustanut teon. Nuorukaisen jäljille päästiin yleisövihjeiden sekä poliisin omien tutkimusten perusteella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu