Ihanaa ihanaa, viimeinkin suomessakin on kunnon lämpimät kelit ennätyskylmän ja runsaslumisen talven jälkeen! Ihanaa, voi kun nämä jatkuisivat vielä pitkään nämä helteet! Nyt on pihalla 31,2 astetta lämmintä ja vieno tuuli puhaltaa, voiko olla enää parempaa?
Ihana helle!
6915
11111
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Voi, huomattavasti parempaa, eli 25 lämpöä, ja muuten samat sanat mitä kirjoitit ..
turhasta lämmöstä ei oo mitää iloa kellekkään vaikka kuinka yrittäs muka selitellä :) siit on pelkkää haittaa joka asiaan . . .. ,
täällä onneksi sataa ny :)
Toivottavasti ensi talvena tulee kaksi metriä lunta ja niin maan perkeleen armottomat rautapakkaset, että vilukissat jäätyvät pihalla jääveistospatsaiksi. Tuollaiset -30 astetta on sopiva ulkolämpötila. Silloin alkaa jo pärjätä shortseissa ja t-paidassa.
Samaa toivon minä!
Kyllä on huomattu, ettei termostaatti toimi juurin nyt auringossa eli se on mennyt epäkuntoon.
http://static.iltalehti.fi/jouko/jouko2.jpg
Nyt on täydellinen kesäsää. Harmi vain että vuorokaudesta 8 tuntia menee hukkaan duunissa kun loma vasta elokuussa.
Tuossa ikkunan takana oli 43 astetta muutama tunti sitten.
Minä näin niin maan ihanaa unta kunnon hiihtokeleistä, 20asteen pakkasesta ja kantavasta paksusta hangesta.
Täällä on varjossa yli 33 astetta, auringossa saunalämpötilat. Kyllä on ihanaa, jatkuisipa tämä ikuisesti niin voitais istuttaa pihaan kaktuksia!
Kyllä nyt tulee ihan lapsuusaikojen kesät mieleen sieltä 50-luvulta;-))
No juu, ainakin 1955 ja 1959 oli lämmin kesä.
Kyllä voi olla parempaa.
15 astetta, tauotonta salamointia ja jyrinää, sataa kaatamalla golfpallon kokoisia rakeita ja rajut trombit ja ukkospuuskat kaatavat runsaasti puita sekä repivät kattoja irti taloista.
Mitä vittua horiset,viime talvi oli tosi lämmin.