Viisas mies puhuu eikä kukaan kuuntele. On puhunut jo monta vuotta mutta ilman tulosta. Kollegat ovat rahan koukussa ja pankkiirien naruissa eivätkä ymmärrä. Mutta silti heillä on valta.
http://areena.yle.fi/video/1108009
http://areena.yle.fi/video/1108025
http://areena.yle.fi/video/1108009
http://areena.yle.fi/video/1108025
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jaa. OK.
että päättäjämme ovat pankkien huoria...
kuinka kauan annamme heidän päättää ?
elävät Rotschildien vankileirillä.
Rahan luominen tyhjästä on vain ja ainoastaan juutalaisten etuoikeus. Avatkaa silmät! Miten kävi Saddamin ja miten kohta käy Iranin?
Rothschildin vankileirillä maiden johtajat ovat vain juoksupoikia, eikä niilä ole mitään mahdollisuutta sooloilla.
vapaaehtoisesti vielä.
Vai onko siitä heille jotain hyötyä kenties...
Ei pitäisi olla sillä jos rahan painaisi valtio niin eihän tilanne siitä muuttuisi.
Yksi harvoista kansanedustajista jotka oikeasti tekevät jotain palkkansa eteen. Toisin kuin ne jotka pääsevät eduskuntaan lähinnä kusettamalla tai ulkonäön avulla.
maksamme korkoa ja otamme nöyrästi lainaa.
Hyväksymme siis orjuutemme. Vaikea sitä on ymmärtää.
miehen sanoja
http://www.uutissanomat.fi/index.php/component/content/article/19-ensimmaeinen-pieni-uutinen/120-markku-uusipaavalniemi-puhuu-suomen-ja-eun-lainajaerjestelyistae-eduskunnassa