syntymäni. Toisena käännekohtana pitäisin kuolemaa, joka ei ole vielä tullut. Tässä välissä on sitten elämäksi kutsuttu ajanjakso. Jos on vastavirtaan uiva, niin kuin minä olen, ei se elämä helppoa ole ollut. Pääseekö kukaan helpolla? kertokaa jos joku on päässyt elämässä helpolla?
Elämäni käännekohta
4
743
Vastaukset
- carmelisa
...käännekohta on varmaankin ollut se kun olen saanut Jeesukselta uuden elämän :)
Jumalan armosta olen saanut kasvaa uskovaisessa kodissa, KOdissani ei ole koskaan ryypätty eikä tapeltu tms...minulla on ollut hyvä ja rakastava koti jossa olen saanut kasvaa veljieni kanssa onnellisena. Kuiitenkin halusin jo lapsena antaa elämäni Jeesukselle. Olin onnellinen. Mutta sitten, jossain vaiheessa nuoruudessani maailma alkoi kiehtomaan, niinkuin se usein tekee...rupesi kiinostamaan muut asiat. Olinko onnellinen maailmassa...eläessäni elämää ilman Jeesusta...en ollut. Joidenkin maailmassa vietettyjen vuosien jälkeen palasin tuhlaaja tyttönä Jeesuksen ristin juurelle ja sain syntini anteeksi. Se on ratkaisu mitä ei ole koskaan tarvinnut katua. Kun en ollut uskossa niin ei ollut rauhaa sydämessä...ihmisen sisimmässä on aina Jumalan mentävä aukko, ja kun se oli tyhjä, niin oli elämäkin tyhjää. Vaikka millä koitti sitä tyhjyyttä täyttää, niin ei se täyty, ei ennenkuin palasin Jeesuksen luokse. Vaikeuksia ja murhetta ja tuskaa on elämässä ollut, ei niiltä säästy uskovainenkaan ihminen(päin vastoin niitä on varmaan enemmän kuin muilla), mutta, on valtava asia kun tiedän etten ole koskaan yksin. Vaikka kaikki ystävät hylkäisivät niin Jeesus ei hylkää lastaan koskaan :) Kaikkien myrskyjen ja vaikeuksien keskellä on saanut kokea kuinka Herra on vierelläni, hän antaa aina apunsa ja lohtunsa. Hän on antanut voiman jokaiseen päivään. Nytkin, kun poikani kuoli reilu kuukausi sitten, Hän - Jeesus - on kulkenut vierelläni, Hän on nostanut ja kantanut silloin kun on tuntunut että ikävä musertaa minut, Jeesus on tullut ja nostanut, antanut pieniä ilon hippusia muiden ihmisten kautta. Hän on lähettänyt aina jonkun joka on tuonut lohdun sanan tms. Elämää Jeesuksen kanssa ei voita mikään. On minulla perhe ympärillä...(mies ja yksi pojista asuu vielä kotona)...mutta ilman Jeesusta elämä on silti tyhjää. Voin vain suositella Jeesusta jokaiselle ihmiselle - muutto 3 kk
Kun muutin synnyinkodistani kolmen kuukauden ikäisenä pahimmalle paikkakunnalle, jossa vanhempani edelleen asuvat. Tuolloin alkoi henkinen pahoinvointi, josta vanhempieni kuuluisi saada kahden vuoden ehdoton rangaistus rikoslain mukaan.
Minullakin vain kuolema on käännös parempaan.- <<<<
onhan noita ollut.. Tänä vuonna Toukokuussa se oli keväällä 2010 kun pääsin Opiskelemaan Hämeenlinnaan
- -
<<<< kirjoitti:
onhan noita ollut.. Tänä vuonna Toukokuussa se oli keväällä 2010 kun pääsin Opiskelemaan Hämeenlinnaan
Ei pääse elämässä kukaan helpolla, eikä ole tarkoituskaan. Carpe Diem !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1164895Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1153978Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2153896Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371374
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1721369En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531155