"Kun jatsari vilahtaa"

Onko tämän jälkeen kukaan palannut?
6163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Samassa nenässä vivahtava kölninveden ja tukkaplankin tuoksu sekä väärin laitettu kravattisolmu vievät huomion muualle ja pian oletkin jo ruputuspenkissä, sano.

Äänestä

Tyrväällä kerrotaan, että monet kaupunkilaiset näkevät painajaisia jatsarinvilahduksesta ja siitä että tippuvat ns. kölninveteen. Kun sitten kauhuissaan heräävät, omaan huutoon, on kuulemma mustelma persuksissa ja vaatteet läpimärät.

Myös Bodomissa löytyi jatsari.

Äänestä
  • "Myös Bodomissa löytyi jatsari."

    Entäpä Morapuukkoa?

    Äänestä

  • Lisää vihjeitä kaivataan.

    Soiko Bodomin Teboil-huoltoasemalla samana päivänä jukeboksissa tangoa?

    Äänestä

Kun jatsari on vilahtanut, harhailet ruskeassa liejussa, joka ulottuu polviin asti. Edessäsi näkyy kohta kaksi tisseillä varustettua, hymyilevää ja parrakasta miestä. Kuljet epätoivossasi heitä kohti. He tervehtivät sinua ystävällisesti ja antavat lasillisen "virkistävää vettä".

Kohta paikalle saapuu, nahkahousuihin pukeutunut, Ruskean Joen lautturi. On turha enää yrittää kääntää päätään. Ruskeassa Joessa laulavat kurahoususeireenit pitävät huolen siitä, että kävelet ekstaattisessa hypnoosissa Ruskeaan Lauttaan. Eväiksi saat patukan Ruskeaa Salamia. Perämiehenä toimiva lättäjalkainen menninkäinen mittaa sinun eri tilastot. Taivas on Ruskea ja taustalla kuuluukin jo röhönaurua.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


jatsarinvilahdus kirjoitti:

Onko tämän jälkeen kukaan palannut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu