Moi,
ihmettelen hassua kuukautiskiertoani katumuspillerin jälkeen:
otin suojaamattoman seksin takia katumuspillerin noin viikko sen jälkeen kun minulla viimeksi oli kuukautiset. siitä on nyt kuusi päivää, ja tänään tuli menkat. minulle sanottiin että kuukautiset voivat olla epäsäännölliset pillerin jälkeen, mutta mitä mieltä olette tästä?
ihmettelen hassua kuukautiskiertoani katumuspillerin jälkeen:
otin suojaamattoman seksin takia katumuspillerin noin viikko sen jälkeen kun minulla viimeksi oli kuukautiset. siitä on nyt kuusi päivää, ja tänään tuli menkat. minulle sanottiin että kuukautiset voivat olla epäsäännölliset pillerin jälkeen, mutta mitä mieltä olette tästä?
Vastaukset 1
Vanhimmat
sisältää ihan hirveästi hormoneja ja sekoittaa yleensä naisen hormonitoimintaa aika tavalla. Pilleri myös voi aiheuttaa ylimääräistä vuotoa, joten sinulla voi ihan hyvin olla tällä hetkellä myös pilleristä johtuvaa ylimääräistä vuotoa, eikä varsinaisesti menkat.
Joka tapauksessa kuulostaa ihan normaalilta.