Väkevät Herrassa
Uskon veljet ja siskot ollaan väkevät Herrassa ja todistetaan pelottomasti uskoamme. Meille on annettu tehtävä viedä evankeliumia eteenpäin. Kaikki maallinen mitä meille annetaan on vain väliaikaista kulutusta varten, siispä kerätkää aarteita Taivaaseen siellä kaikki on ikuista ja kestävää, niin viisas mies tai nainen tekee. Jeesus maksaa jokaiselle meistä meidän tekojemme mukaan, ei ole arvokkaampaa asiaa kuin saattaa ihminen Jeesuksen luo ja pelastukseen. Jumala kunnioittaa erityisesti niitä jotka tekevät Herran työtä. Ja Kruunaa voittajat mutta kaikki eivät voita.
Siunausta ja voimia päivääsi
veljet
2
396
Vastaukset 2
- pullerikki
Viestisi on jo 'vanha' kun sen luin, mutta silti yhtä voimallinen rohkaisemaan uuteen päivään.
Ylistys Jumalalle, että löytyy Hänen työntekijöitään jotka rohkaisevat toisiaan todistustyöhön tässä ajassa. Itse haluaisin kulkea puhumassa Jeesuksesta päivät pääksytysten, mutta olen sen verran vihreä kaikissa asioissa, että välillä "maailman henki" meinaa vallata ja viedä näkökykyä tärkeämmiltä asioilta.
Kaipaisinkin ehkä ihmisiä, joilla olisi sama intohimo, jotta pääsisin kunnon oppiin.
Onneksi työn tekee Jumala ja voin omaltakin osaltani jättää Hänen hoidettavakseen sen, missä, milloin ja miten Hän minua käyttää...
Voimia sinullekin ja Jumalan rauhaa! - Sisaresi Herrassa
- Tulta minä olen tullut heittämään, voi kuinka toivoisinkaan että se olisi jo syttynyt! Jotenkin näin sanoo Jeesus.
Voi kun kaikki me siskot ja veljet saisimme tämän palon sydämmeeme voittaa= rakastaa sieluja Herralle Jeesukselle Kristukselle mahdollisimman paljon ennen kuin aika loppuu.
Mukava lukea, että toisia rohkaisevia ja kannustavia uskovia löytyy! Siunausta ja voimia, ja ennen muuta todistamisrohkeutta tavalla tai toisella jokaiselle lyhyemmän tai pitemmän aikaa uskossa olleelle. Sanaa syömällä jokainen vahvistuu ja pääsee eteenpäin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 791100
- 1041075
- 67512
- 47483
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...8446Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/112441- 13440
- 42422
- 15396
Kysymys palstalaisille: kuinka moni nainen sietää miehen "pakkomielteistä" sekaantumista elämäänsä?
Siedättekö tai sietääkö teidän naisenne miehen "pakkomielteistä" sekaantumista naisen harrastuksiin, ulkonäköön, työhön83391