Ilman sotaveteraaneja te hampunpolttajat olisitte Siperiassa!!! Suomen PV puolustaa teidän hampuusienkin oikeuksia, ilman sotaveteraaneja te ette voisi nauttia esim. sanavapaudesta, jota te kommarit mollaatte!!! Eipä Siperiassa varmaan mitään mäkkärin big maceja jaeltaisi tai kuunneltaisi jotain Britney Spearsii... Vähän kunnioitusta veteraaneita kohtaan, jotka sentään uhratuivat teidän hampuusienkin puolesta!
Suomen sotaveteraanit!!!
Aryan
7809
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ELÄMÄ
No joku sentää tajuu et näin se asia on. Turha dissaa veteraanei, ku muute ois tuo elintasi vähän alempana.
Olet säälittävä alisuoriutuja.
PS. Siperiassa on mäkkäreitä, harmi vain etten tue jenkkifirmaa.
haista paska mee muualle uhoo vitun sotahullu verinen perseenreikä
Ei kaikki sivarit välttämättä ole hampunpolttajia... ei hitto kyllä se taisikin olla niin ettei kaikki hampunpolttajat olekkaan sivareita, saattaahan joku nainenkin poltella... : (
mä en ymmärrä mistä tuo sotahullu vouhotus kirpoaa että sivarit (tai kenelle tuo uho oli suunnattu?) ei kunnioita sotaveteraanien työtä. siihen käsitykseen törmää tosi usein kun puhutaan sivariudesta. voisiko siis Aryan tai muut kertoa mihin moinen kiihkomielinen väite perustuu?
jos joku ei tämän päivän maailmassa suorita asepalvelusta varusmiehenä, niin miten niin se automaattisesti tarkoittaa, ettei henkilö kunnioita sotaveteraaneja?? mä en käsitä mikä yhteys siinä on.
usea kunnioittaa, arvostaa isiemme työtä silloisen suomen puolesta. silloin on toimittu niin kuin silloin on parhaaksi katsottu, senaikaisen ymmärryksen puitteissa.
tänä päivänä taas niin kuin kukin katsoo perustellusti parhaaksi toimia. mutta se ei todellakaan tarkoita, että sivarit kyseenalaistaisivat sotaveteraanien uurastuksen.
"Ilman sotaveteraaneja te hampunpolttajat olisitte Siperiassa!!! Suomen PV puolustaa teidän hampuusienkin oikeuksia, ilman sotaveteraaneja te ette voisi nauttia esim. sanavapaudesta, jota te kommarit mollaatte!!!"
Sivari=kommari
Varusmies=fasisti
Näin mustavalkoinen tämä asia tuntuu sinulle olevan. Kaverini ollessa Lapinjärvellä sivarikoulutuksessa siellä oli kuulemma myös yksi natsi. Tämä nasu vaan sattui olemaan myös harras uskovainen ja raamattukin paasaa että "älä tapa". Muuten tyyppi kuulemma oli todella kaukana "oikealla" ajatuksineen ja myös ulkonäöltä.
Oliko tämä nasu mielestäsi nasu laisinkaan ja jos ei niin miksi?
"Eipä Siperiassa varmaan mitään mäkkärin big maceja jaeltaisi tai kuunneltaisi jotain Britney Spearsii..."
Minun puolestani kaikki mäkkärit voi polttaa ja Britney saa astua miinaan!
"Vähän kunnioitusta veteraaneita kohtaan, jotka sentään uhratuivat teidän hampuusienkin puolesta!"
Kunnioitusta kyllä löytyy mutta nykyään asia ei ole niin yksinkertainen. Jos isänmaallisuutta on se että menee ryömimään puskiin ja kuunteleen joittenkin alemmuuskompleksista kärsivien teini-alikessujen vittuilua 6-12kk, niin sitten taidan olla aika helvetin epäisänmaallinen ihminen. Sen sijaan joku menee pyyhkimään nyt vaikka sitten niitten mummojen perseitä 13kk, mutta eipä taida Aryanista siihen ollakaan. Mikä on miehen mitta? Se että osaa ampua pyssyllä ja olla jonkun koirana, vai se että tekee jotain OIKEASTI hyödyllistä.
Ja ettei Aryan pääse haukkumaan kommariksi (joita vihaan yhtä paljon kuin nasuja) niin mainittakoon että minun asepalvelukseni on suoritettu.