Miksi Kervisen kiusaamista jatketaan?

Voisiko joku kaupungin johtajista antaa nyt tyhjentävän vastauksen, miksi Asko Kervisen kiusaamista jatketaan oikeuden päätöstä rikkoen?
6120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ei ole verrattavissa koulukiusaamiseen, lopeta Issu urputus!

Äänestä

Aloittaja asialinjalla! Kysymykseesi on osotettu vastaustausta monen monituista vuotta, mutta kukapa sitä omaa väärinkäytöstään tunnustaisi!

Äänestä

kiusaajasta tuli kiudattu ja sitten pääsi iso itku ja parku. ei osannut lopettaa ajoissa, joten tähän on nyt sitten tultu. iso mies, saisi hävetä silmät päästään jatkuvan kukkoilun sijaan.

Äänestä

Eipä taideta saada kaupunginjohdolta ihan helpolla tässäkään asiassa vastauksia! Mutta kuten jo useasti olen todennut, niin asioilla on tapana kehittyä! Niin tälläkin!

Kyllä tästä vielä hyvä tulee! Odotellaan rauhassa!

Äänestä
  • selvinny

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Issu -88 kirjoitti:

Voisiko joku kaupungin johtajista antaa nyt tyhjentävän vastauksen, miksi Asko Kervisen kiusaamista jatketaan oikeuden päätöstä rikkoen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu