http://keskustelu.suomi24.fi/node/9217343
Suomi24 Keskustelu Maailman menoa
NÄKY
NÄKY 23.7.2010 21:13 Vastauksia: 45 Lukukertoja: 2833
NÄKY: Saatu 16.07.2010.
SAIN NÄYN YÄLLÄ, LÄHES KESKELLE ATLANTIA TULEE PITKÄ VAJOAMA JA SITTEN TULEE PITKÄ PURKAUMA, JOSTA ALKAA TULLA VULKAANISTA TUHKAA ENSIKSI. SYNTYY UUSI MANNER, SUUREMPI KUIN EUROOPPA! VULKAANISTA MASSAA, JOSSA MAANJÄRISTYKSIÄ N. 3-4V JA VIELÄ EDELLEENKIN.
Purkaumasta alkaa nousta tulivirrat, nousten lähes koko pituudeltaan. Tulivirran keskeltä ei nousu ole ihan sama, vain Ulottuu lähes Islantiin asti!
Tulee valtava hyökyaalto noin, tullen Eurooppaa ja osin Afrikkaakin kohti. Hollannin padot eivät kestä. Ei kuitenkaan hollanti kokonaan tuhoudu.
Tanska peittyy veteen parhaimmillaan, vähäsen jää jäljelle Alava Ruotsin eteläosa peittyy veteen.
Suomen pohjanmaa pellot peittyvät veteen n. 1,5m.Sitten tulee maanjäristys n 5.6 Rihteriä sitten 7.5 kolmen päivän kuluttua. Ulottuen Kainuuseen asti.
Suomi menee jokseenkin kahtia, ollen n. Laatokan koolta lahtena. Ulottuen Tornioon asti pohjoisessa.Suomelle tulee suuret vaikeudet. Pohjanmaalla hukku ihmistä.
Florida peittyy vedellä. Suuria Tsunameja idässä ja lännessä.Suuret tuhkapilvet tulevat yli maapallon jokseenkin, tuhkamäärä on mailmankaikkeuden suurin.
Tuntematon näyn saaja.
---------------------
Olen nähnyt näkyjä koko elämäni ajan jotka ovat toteutuneet.
Olen nähnyt näkyjä yöllä ja päivällä. Päivälläkin näky tulee yhtäkkiä selkeänä.
Huumaavia aineita en käytä. Ok. tupakkaa ja joskus vähän olutta ja joskus viiniä vähäsen.
Alkohoolia minä kuitenkin inhoan. Varsinaisia huumeita en ole koskaan käyttänyt.
Elokuvia olen tietysti katsellut, mutta nykyisin ne eivät kiinnosta.
Pituus ja leveyspiirejäkin olen saanut ilmoituksellisina.
Tiedeän enemmän tulevaisuudesta kun olen kertonutkaan.
------------------------
Näyn mukaa nouseva uusi manner on erityisen vaarallinen pitkät ajat. Siitä vulkaanisesta aineesta nousee uraanisäteilyä, jonka vuoksi siellä ei voi asua. Noin kolmen vuoden kuluttua sitä voi jo vähasen tutkia, jos silloinkaan.
Keski-Atlantin selänne räjähtää
23
1266
Vastaukset
- puutarhuri......
jota ei viela ole luokiteltu humausaineeksi...
yleensa unikkokukat kukkapenkissa kielivat jotakin. - .a,-sf.m
tämä palsta menee päivä päivältä pöljemmäksi :D
- tuhat ja yksi
Ei voi enää pöljemmäksi mennä se on jo ollutsitä ennenkin.
Päin vastoin nyt lukijat alkavat ymmärtää ,kuinka harhauttavia nuo kaikki profetiat ovat;
kun sanot pöljäksi niin silloin oletjo ymmärtänyt tuon tulevaisuuden ennustamisen mahdottpmuuden.
Josnuo profetiat paikkansa pitäsivät niin jo tänävuonna Suomessa tulisi ihmisiä kuolla puutteessa nälkääj ja samoin pitäisi kuolla Suomessa tapahtuneessa maanjäristyksessä tänä 2010 vuonna ja yksi Jeesuksen tempauskin se taisi olla tuossa juhannuksen tietämillä ja laman alkusoittoa kuullema on tämä lama ja kuitenkin pientä nousun merkkejä olisi jo ilmassa, - noH noH seuraava lama sitten! - hiljentykäämme
tuhat ja yksi kirjoitti:
Ei voi enää pöljemmäksi mennä se on jo ollutsitä ennenkin.
Päin vastoin nyt lukijat alkavat ymmärtää ,kuinka harhauttavia nuo kaikki profetiat ovat;
kun sanot pöljäksi niin silloin oletjo ymmärtänyt tuon tulevaisuuden ennustamisen mahdottpmuuden.
Josnuo profetiat paikkansa pitäsivät niin jo tänävuonna Suomessa tulisi ihmisiä kuolla puutteessa nälkääj ja samoin pitäisi kuolla Suomessa tapahtuneessa maanjäristyksessä tänä 2010 vuonna ja yksi Jeesuksen tempauskin se taisi olla tuossa juhannuksen tietämillä ja laman alkusoittoa kuullema on tämä lama ja kuitenkin pientä nousun merkkejä olisi jo ilmassa, - noH noH seuraava lama sitten!taidan pikkasen minäkin miettiä, että onko kaikki tapahtuva ja millä aikavälillä ja jos on ,niin paljon on vielä tosi ihmeellistä eikä kovin hyvää edessäpäin ihmeteltävänä!
Olen muuten uskossa ja muutaman viikon näitä lukenut.
Aika näyttää mitä tapahtunut on.
Sitä odotellessa...-... - duupi duu
tuhat ja yksi kirjoitti:
Ei voi enää pöljemmäksi mennä se on jo ollutsitä ennenkin.
Päin vastoin nyt lukijat alkavat ymmärtää ,kuinka harhauttavia nuo kaikki profetiat ovat;
kun sanot pöljäksi niin silloin oletjo ymmärtänyt tuon tulevaisuuden ennustamisen mahdottpmuuden.
Josnuo profetiat paikkansa pitäsivät niin jo tänävuonna Suomessa tulisi ihmisiä kuolla puutteessa nälkääj ja samoin pitäisi kuolla Suomessa tapahtuneessa maanjäristyksessä tänä 2010 vuonna ja yksi Jeesuksen tempauskin se taisi olla tuossa juhannuksen tietämillä ja laman alkusoittoa kuullema on tämä lama ja kuitenkin pientä nousun merkkejä olisi jo ilmassa, - noH noH seuraava lama sitten!Suomen BKT putosi 8% ja se on huimasti enemmän kuin esim. 90-luvun laman aikoihin. Suomi rämpi viimeksi näin syvällä kansalaissodan aikoihin joten se, mitä tämän palstan profeetat ovat lamasta profetoineet, on osunut hyvin kohdalleen.
- tuhat ja yksi
hiljentykäämme kirjoitti:
taidan pikkasen minäkin miettiä, että onko kaikki tapahtuva ja millä aikavälillä ja jos on ,niin paljon on vielä tosi ihmeellistä eikä kovin hyvää edessäpäin ihmeteltävänä!
Olen muuten uskossa ja muutaman viikon näitä lukenut.
Aika näyttää mitä tapahtunut on.
Sitä odotellessa...-..." Olen muuten uskossa ja muutaman viikon näitä lukenut."
Olen tietänyt jo vuosikymmenet ettei näillä ole mitään merkitystä ja siitä huolimatta ole seurannut tätä palstaa vuodet ja ei se senpäljemmäksi oo tullut se on ollut sitä jo koko ajan, ja siksi oonkin täällä koska se on niin pöljää! - tuhat ja yksi
duupi duu kirjoitti:
Suomen BKT putosi 8% ja se on huimasti enemmän kuin esim. 90-luvun laman aikoihin. Suomi rämpi viimeksi näin syvällä kansalaissodan aikoihin joten se, mitä tämän palstan profeetat ovat lamasta profetoineet, on osunut hyvin kohdalleen.
Olise niin korkealla tuo elintaso ennen kansalaissotia ja nyt ei mitään .
Ei sen pöhkempää voi enää kukaan kirjoitella taidat olla se pöhköyden huippu ? - hhdhd
tuhat ja yksi kirjoitti:
Olise niin korkealla tuo elintaso ennen kansalaissotia ja nyt ei mitään .
Ei sen pöhkempää voi enää kukaan kirjoitella taidat olla se pöhköyden huippu ?Sitä nyt enemmän jaettavaa.
- emmää mittää nähny
tuhat ja yksi kirjoitti:
Ei voi enää pöljemmäksi mennä se on jo ollutsitä ennenkin.
Päin vastoin nyt lukijat alkavat ymmärtää ,kuinka harhauttavia nuo kaikki profetiat ovat;
kun sanot pöljäksi niin silloin oletjo ymmärtänyt tuon tulevaisuuden ennustamisen mahdottpmuuden.
Josnuo profetiat paikkansa pitäsivät niin jo tänävuonna Suomessa tulisi ihmisiä kuolla puutteessa nälkääj ja samoin pitäisi kuolla Suomessa tapahtuneessa maanjäristyksessä tänä 2010 vuonna ja yksi Jeesuksen tempauskin se taisi olla tuossa juhannuksen tietämillä ja laman alkusoittoa kuullema on tämä lama ja kuitenkin pientä nousun merkkejä olisi jo ilmassa, - noH noH seuraava lama sitten!"Jeesuksen tempauskin se taisi olla tuossa juhannuksen tietämillä"
Onko Jeesus jo käynyt...? Sinnekö se mummo hävisi...?
- hiioihoi
ottaa yhteyttä osoitteeseen [email protected]
- madame fatam
Paljon todennäköisempää on se, että Olkiluoto 3 räjähtää, kun tai jos se jonain päivänä avataan. Ja jollei avata, niin silloin räjähtää koko suomen kansa!
- maantietoa
Otetaan ensin yksi kerrallaan. Milloin sen Yellow Stone tulivuoreen pitikään poksahtaa? Keskiselänne ei räjähdä, se repeää. Sinne syntyy uutta merenpohjaa. Nyt repemisvauhti on normaali 5-20 cm vuodessa. Don´t worry. Afrikan sarvi repeää ja lähtee liikkelle sitten joskus samaan tapaan kuin Intian mannerlaattakin on tehnyt.
Voi sikäli pitää paikkansa, että viime aikoina on ollut paljon keskustelua Teemu SELÄNTEESTÄ. Jos SELÄNNE ei saa jatkaa NHL:ssä, hän voi räjähtää. Tulkinnanvaraahan profetioille aina on.
- dserty
KIIRE?
- herraväki
voi hyvää päivää näitä juttuja !
- Hui J. Ari
No NYT SE alkaa!
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288537672466.html
"Pääsyynä järistyksiin on Atlantin keskiselänteen leviäminen. "- Anonyymi
Tuossa uutisessa käsitellään turvisten tuloa. Ilmoittajalla näköjään ei hädänpäivää.
- tuhat ja yksi
HUH kun säikähdin , kun luulin jotta milli millin jälkeen vuodesta vuoteen ,se leviäminen tapahtuu ja nyt se repeämä -hu hu peres.
Suuri on tuo voimainäytös jo ollut , ku Ameriikat ovat olleet kiinni Afrikassa ja Eur.Aasiassa ja Austraalia on seilannut pitkin ja poikin.
Huhu pelottaa koskako se Hesa lähtee seilailsmaan ? - Lootin vaimo
ampu tulee...
paetkaa,mutta älkää katsoko taaksenne tai muututte suolapatsaiksi! - Pokka pitää..
Voi voi.
Olen aina tiennyt tälle palstalle kirjoittavista suurimman osan olevan sairaita, mutta että noin sairaita niin se on jo yllätys kaikesta huolimatta vaikka ollaankin Suoli24-foorumilla. Tuo voittaa reippaasti jo Ari Dysterin ja T.Niemisen päänviirauksen..
http://www.ilmatar.net/~np/misc/hautavajoama.jpg
..ja on esimerkki siitä että uskovaiset voivat houria mitä tahansa millä pönkittää omaa "asemaansa" hihhulilaumassa. Se jonka pokka pitää ja joka osaa valehdella kaikkein mielipuolisempia tarinoita, on kaikkein paras ja oikein uskovainen.- Anonyymi
No miks tulet tänne, ellet tykkää? Meinaatko olla oikeamielisenä esimerkkinä muille?
- Anonyymi
https://yle.fi/a/74-20065697
Onnettomuudet
Islannin tulivuorenpurkaus heikentynyt – ei hengenvaaraa, ei vaikutusta lentoliikenteeseen
Tulivuorenpurkaus voi kestää jopa kolme viikkoa. Kenenkään ei tiedetä olevan vaarassa. Laavan virtaus on vähentynyt.
19.12. 0:55
•
Päivitetty 6:41
Lounais-Islannissa tulivuori alkoi purkautua maanantai-iltana Reykjanesin niemimaalla.
Keskiviikkoaamuna valtionmedia RÚV kertoi, että purkaus pysyi yön ajan heikenneellä tasolla ja laavaa virtaa enää neljännes purkauksen alkuhetkiin verrattuna.
Alueelle on julistettu hätätila, mutta Islannin hallituksen mukaan hengenvaaraa ei ole. Purkauksella ei myöskään ole vaikutusta lentoliikenteeseen, hallitus tiedottaa uutistoimisto Reutersin mukaan.
Islannin ilmatieteen laitoksen mukaan purkauksen mukana ilmaan levinneet kaasut voivat levitä maan pääkaupunkiin Reykjavíkiin vielö keskiviikkoaamun aikana.
Toistaiseksi näin ei ole kuitenkaan käynyt.
Purkauksesta vapautuvat kaasut ja eritoten rikkiyhdisteet voivat aiheuttaa ongelmia.
– Jos on hengitystieongelmia, se saattaa olla terveysriskinaihe ja olisi parempi pysytellä sisällä, Islannin laavakenttiä tutkinut Viron Geologian tutkimuskeskuksen seismologi Heidi Soosalu sanoi Ylelle aamulla.
Islannin ilmatieteen laitoksen seismologi Kristin Jonsdottir arvioi RÚV:n haastattelussa, että purkaus saattaa kestää jopa yli kolme viikkoa. - Anonyymi
Itse en ole nähnyt vastaavaa näkyä. Jotkut ovat nähneet, että USA eroaisi Mississippiä pitkin kahdeksi eri mantereeksi.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1502009
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3131203Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.831009- 35898
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31829- 52809
- 71764
Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta18756Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44711Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos56709