Elämä on kallista

Mutta runkkaus on edelleen ilmaista! Muistakaa runkata päivittäin, se on kuin panisi rahaa pankkiin!
12132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ja kaiken varalta useita kertoja päivässä, varastoon. Pysyy paikat vetreinä tositoimia varten.

Äänestä
  • Muistakaa että julkisilla paikoilla ei saa runkata. Tehkää se kotona kaikessa rauhassa.

    Äänestä

viimeksi tänään päivällä ja ai että kun tuntui hyvältä pitkästä aikaa täytyykin ruveta runkkaamaan useammin jatkossa

Äänestä

Tuo viaton nyrkkikyllikin käyttö on vain pientä ja harmitonta harrastustoimintaa verrattuna kalukorvauksiin.

Turussa ulkomaalaisen näköinen väritön pieni mies ei tyydykään kuvien kauniisiin naisiin, vaan kalun hallinta kurssista huolimatta jatkaa väsymättä tinaamista läpi aamuyön partenerin mielipiteestä välittämättä. Ja kukaan ei kysy mitä tämä kaikki maksaa. Kumma kyllä, ei edes valtionvarainministeriö

Säästäminen ei kannata. T: Kadunlakaisija.

Äänestä

Onkohan perverssillä tavalla yhtynyt Eurooppa samaa mieltä asiasta?

Äänestä

Kyllä minusta runkkaus pitäisi ehdottomasti laittaa verolle. Kuinka valtiovallalta on jäänyt huomaamatta tällaisen viihdemuodon verovapaus?

Seuravassa veroilmoituksessa täytyy ilmoittaa runkkauskerroistaan, että sen pohjalta voidaan suorittaa asianmukainen ja tasapuolinen arvioverotus.

Äänestä
  • Kyllä ja verottajalle oikeus oman harkinnan käyttämiseen, joka määräisi lopullisen veron määrän. Oikaisu pyynnöllä ja valituksella voisi pyrkiä muuttamaan maksun määrää, mutta verottajalla pitää asiassa olla viimeinen sana.

    Äänestä

  • Julkiset kamerat vois laittaa kyttäämään ihmisten naamareita,mitä onnellisempi face ,sen enemmän on takuulla vempuuttanut ja verot sen mukaan. Ei onnellisuutta ilman verovelvollisuutta.

    Äänestä

Muistelen jostain lukeneeni, että jokainen runkkauskerta lyhentää elinikää päivällä.

Äänestä
  • Amerikkalainen miljöndööri Jim Bill Fugs aikoo rakentaa kuuhun fallos patsaan. Sitten kun matkailu kuuhun alkaa olla tavallinen kesälomareissu, niin tuon patsaan juurella kaikki halukkaat pääsevät palvomaan fallosta. Feministien keskuudessa tämä on aiheuttanut hämmennystä ja hiljaista supinaa.

    Äänestä

  • Jaa, itse olisin tuolla laskukaavalla kuollut jo aikoja sitten.

    Äänestä

rahaa pankkiin? säästyi taas kerran 18 vuoden ruokkomaksuilta kun laskit mällit pyyhkeelle etkä pilluun

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Runk-Kari kirjoitti:

Mutta runkkaus on edelleen ilmaista! Muistakaa runkata päivittäin, se on kuin panisi rahaa pankkiin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu