Muistakaa boikotoida Ikeaa

Joka on käytännössä tuhoamassa Vienankarjalaista kulttuuria kaatamalla ikimetsät kertakäyttö-pilipalihuonekalujen materiaaliksi. Kukaan fiksu ja laatutietoinen ihminen ei osta Ikean kertakäyttöroskaa.
Paikallisten ihmisten elinkeino ja kulttuuri on kyseisen ahneusfirman ansiosta lähes tuhottu. Eläinten laidunmaat ja luonnon monimuotoisuus on saanut väistyä hakkuuaukioitten tieltä. Ikea myy kuolemaa.
583
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Electroluxia, koska se lopettaa Porin tehtaan. Ei kannata ostaa niiden enää koska he siirtävät työpaikat muihin maihin. Suomea poljetaan, vaikka tehdas oli kannattava. Ne yrittää ajaa Suomea konkkaan, nuo EU-herrat.

Äänestä
  • Kataisen unelma ja sossujen myös.

    Äänestä

  • Ajavat vain ja ainoastaan monikansallisten tuhomonopolien etuja, ei Suomen kansan. On käsittämätöntä, että Suomen Perustuslain vastaisesti kyseiset ministerit nostavat palkkaa Bilderbergiltä ja Suomen valtiolta samaan aikaan, vaikka se on lainvastaista. Valtionoikeuteen ne roistot kuuluvat, missä Eduskunta ?

    Pankkitilit Sveitsissä julki heti ! ns. tiedotusvälineet ovat samoissa omistuksissa, joten ne vaikenevat, meille kerrotaan siloteltua todellisuutta, vaikka kaikki tietävät, että korruptio rehottaa ja kansalaisten oikeuksia poljetaan täysin Suomen Perustuslain vastaisesti.

    Äänestä

ostaa huonekaluja. Ei kaikilla ole varaa ostaa Iskusta tai Askosta sikamaisissa hinnoissa pyöriviä kalusteita. Tai ruolan tyylikalusteita.

Äänestä
  • Eihän huonekaluja alvariinsa ostella tarvitsekaan. Harvalla on niin iso kotikaan, että sinne paljoa kaluja mahtuisi. Mainostan tässä myös kierrätyskeskuksia, joista voi saada umpipuista laatutavaraa melkein ilmaiseksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Boikotoikaa kirjoitti:

Joka on käytännössä tuhoamassa Vienankarjalaista kulttuuria kaatamalla ikimetsät kertakäyttö-pilipalihuonekalujen materiaaliksi. Kukaan fiksu ja laatutietoinen ihminen ei osta Ikean kertakäyttöroskaa.
Paikallisten ihmisten elinkeino ja kulttuuri on kyseisen ahneusfirman ansiosta lähes tuhottu. Eläinten laidunmaat ja luonnon monimuotoisuus on saanut väistyä hakkuuaukioitten tieltä. Ikea myy kuolemaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu