Olen syönyt noin 5 kk näitä pillereitä jonka aikana tuli tiputtelu vuotoa joitakin viikkoja ja menkat jäivät kokonaan sitten pois.
Kuukausi sitten alkoi tiputtelu taas ja menkat vain pahenivat päivä päivältä. 2 viikkoa on vuoto todella runsasta ollut nyt ja maha on yhtä kipeä kuin ennen pillereitten aloittamista. Mahakivun vuoksi aloitin nämä pillerit ja vuodon runsauden vuoksi. Mitä teen? Miten tää on mahdollista että menkat ovat nyt näin rajuna?
Yhdistelmäpillereillä ei tätä ongelmaa ollut ja niitä en voi migreenin takia enää syödä.
Kuukausi sitten alkoi tiputtelu taas ja menkat vain pahenivat päivä päivältä. 2 viikkoa on vuoto todella runsasta ollut nyt ja maha on yhtä kipeä kuin ennen pillereitten aloittamista. Mahakivun vuoksi aloitin nämä pillerit ja vuodon runsauden vuoksi. Mitä teen? Miten tää on mahdollista että menkat ovat nyt näin rajuna?
Yhdistelmäpillereillä ei tätä ongelmaa ollut ja niitä en voi migreenin takia enää syödä.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Mitä teen?
-No mitäpä jos vaikka heittäytyisit ihan hurjaksi ja menisit lääkäriin.
Miten tää on mahdollista että menkat ovat nyt näin rajuna?
-Niin kato se on jännä, kun noilla pillereillä voi olla haittavaikutuksia. Tuliko ihan uutena tietona?