Richard Dawkins on väärässä

Dawkinsin paljastaja

17

248

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hc Atte

      tietenkin,saatanan tyhmä kysymys

    • Dawkinsin tiedoissa on varmasti aukkoja monissakin asioissa, siksi ajattelevat ihmiset eivät uskokkaan sokeasti kaikkeen kuulemaansa, vaan suhtautuvat siihen kriittisesti ja analysoiden.

      Eikö se olekkaan kaikille selviö?

      Ilmeisesti on ihmisiä, jotka uskovat, että jos puhuja on ateisti, niin kaikki ateistit automaattisesti nielevät kaiken hänen sanomansa karvoineen päivineen ja hän puhuu kaikkien ateistien suulla. Höpsöjä ovat sellaiset ihmiset.

      Ps. Hitlerin kasvissyöjyydestä ollaan montaa eri mieltä. Asiasta keskustellaan kiivaastikkin puolesta ja vastaan. Lopullinen totuus saattaa jäädä selvittämättä.

      • Dawkins bs

        ole kuin yksi totuus,se on täyttä tuubaa,ellei tietysti jotkin laske mm sikaa ja makkaraa kasviksiksi.


      • Dawkins bs kirjoitti:

        ole kuin yksi totuus,se on täyttä tuubaa,ellei tietysti jotkin laske mm sikaa ja makkaraa kasviksiksi.

        Ei Hitlerin makkarat ole ainakaan minulle mikään kynnyskysymys.

        Totuuksia on aina vain yksi, mutta mikä se on voi olla vaikeaa selvittää.

        Joka tapauksessa jo pikainen katsaus osoittaa, että asiasta keskustellaan kiivaastikkin.


    • -------------->

      Olin aina luullut, että Hitler oli vegetaristi. Kävin kuitenkin lukemassa teorioita aiheesta ja tulin lopputulokseen ettei Hitler varsinaisesti ollut vegetaristi. Ehkäpä ennemminkin nk. semi-vegetaristi eli lihan vähentäjä.

      Nyt en voi enää sanoa "Hitlerkin oli vegetaristi" esimerkkinä ettei absoluuttista pahaa olekkaan. Voi kakka.

      Dawkins muuten kutsuu ateismia uskojärjestelmäksi aina välillä. Normaalit ihmiset ymmärtävät, että julkisuuden henkilöt ovat myös ihmisiä ja tekevät inhimillisiä virheitä.

    • -

      riemuvoitto. Jos joku on pikkuisen pielessä jossain varsinaisen alansa ohi menevän asian yksityiskohdassa, häneen ei voi enää luottaa missään?

      Olet nero.

      • Dawkinsin kakka.

        minä olen muuten nero.


      • -
        Dawkinsin kakka. kirjoitti:

        minä olen muuten nero.

        Tulin ruokkineeksi huonoa trollia. Olen pahoillani. Tämä ei toistu.


    • asdvm

      Tais olla vain joku pointti että jos hitlerin joku ominaisuus ei tee sen saman ominaisuuden omaavista pahoja.

      Krisseli taas hienosti missasi koko luennon. Upeaa.

      • Dawkins bs

        sitten olla väärää tietoa,atte taas on samalla tasolla kuin hottentotti


    • Tämä on kaikenkattava todiste siitä ettei evoluutiota olekkaan olemassa ja Raamatun Jumala, Jeesus ja Pyhä Henki ovat todellisia. Tämän parempaa todistetta ei tarvita, ateismi on todistettu vääräksi.

    • jkr2010

      Se mies nyt puhuu muutenkin mitä sattuu. Mutta kelpaa kyllä ateisteille esikuvaksi, paremman puutteessa.

      • Niinpä_Niin

        Hänhän on suurimmanosaa aika oikeassa, pitäisi puhua pelkästään palturia, jotta olisi uskovien suosiossa.


    • ++++++++

      Oho, henkilö on väärässä triviassa joka ei ole edes hänen omaa alaansa.

      • halallaalalal

        taitaa bisnes olla ukon alaa kuten kirkoillakin,urpo


    • missx ei kirj.

      O-ou eikö hitler sittenkään ollut kasvissyöjä???? On se rontti tuo Dawkins, valehtelija perhana. Alan dissaamaan sitä paskiaista ja hurahdan uskoon. Halleluja jeesuxen nimessä ja weressä.

    • Ketä kiinnosta mitä Hitler muinoin söi? oO Onko se nyt sitten maailmanloppu, jos joku on väittänyt jonkun historiallisen sotahullun ruokatavoista jotain, mikä ei sittenkään ollut totta? Mä oon varmaan missannu nyt jotain.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      100
      1753
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      59
      1150
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      440
      1117
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1043
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      821
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      130
      804
    7. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      753
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      47
      741
    9. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      708
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      671
    Aihe