Sanoo raamattu. Saamme kosdata edesmenneet omaisemme henkimaailmassa. He ja enkelit opastavat
uusille tavoille uudessa ympärisyössä.
uusille tavoille uudessa ympärisyössä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ainoastaan Jeesuksen vereen turvaavat pääsevät taivaaseen. Luovu spiritistisistä henkioppaistasi, ne ovat demoneja.
että vainajat makaavat tiedottomassa tilassa haudassa siihen saakka kun pasuunat törähtävät ja koittaa ylösnousemuksen aamu?
Kai huomasit että aloitus ei ollut kristinuskon mukainen. Sen kirjoitti joku joka ei ole uskossa, ehkäpä vaikka joku ihan vaan provoillakseen.
Anna nyt ihmisten unelmoida! Et sinäkään oikeasti taivaaseen pääse.
"Totisesti minä sanon sinulle. vielä tänään, sinä olet oleva minun kanssani paratiisissa" Sanoi Jeesus
ristillä vireiselleen ryövärille. Siis ryäri elää. Isiensä tykönä, henkien maailmassa.
Kuten kaikki, uskossa Jeesukseen kuolleet. Aamen.
Olisi todella lohdullista jos näkisi rakkaimpansa kuoltuaan.
Ei siitä tiedä, epätodennäköistä se on, mutta olisi mukava yllätys.
Olisihan siellä sellaisiakin joita ei haluaisi nähdä, onko pakko tavata kaikki tuttunsa?
"Minä olen ylösnousemus ja elämä, joka uskoo minuun, hän elää, vaikka olisi kuollut"
26. Ja jokainen joka elää ja uskoo minuun, hän ei kuole iankaikkisesti. Uskotko sen?"
Tämä ei ole spiritualismia vaan selvöö Raamatun totuutta. Oppiäkaa lukemaan sitä oikein.
"Sinä menet isäisi tykö rauhassa, ja haudataan hyvössä ijässä."
Abraham uskoi Jumalaan ja elää iankaikkisesti, kuten kaikki Jeesukseen uskovat.
Miten tämä ikuisesti eläminen noin biologisesta näkökulmasta katsoen tapahtuu?
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8959869
miehestä (Paavali), jokasai vierailla rajan takana. Olen kokenut samaa itsekin. Tiedän varmasti, että se on totta.
On paljon raitishenkisiä uskovia, jotka kertovat taivasmatkasta. Kokemuksia on useammankin kerran koottu kirjoiksi.
Itse pidän mielenkiintoisena sitä, että vaikka kokija ei ole tutustunut aihetta koskevaan "perinteeseen" etukäteen, näkymät ja kokemukset ovat silti hyvin samankaltaisia. Yksi usein toistuva kertomusmalli koskee taivaassa olevaa kelloa, joka näyttää maanpäällistä aikaa ja sitä, kauanko aikaa on vielä jäljellä.
joka on Raamatun vastainen.
Kristinoppiin vetoavat ne, jotka eivät Raamatusta mitään tiedä. Uskovat vain isien perinteissääntöihin.