Mitä mukaan myrskyn silmään?

Ollaan menossa Itä-Suomeen viikonlopuksi ja sinne on povattu ukkosmyrskyjä. Vettä ja säilykeruokaa on tietysti otettava. Mitäs muuta arvon raati keksii?
On muuten ensimmäinen kerta kun tulee näin ajateltua, myrskyn mahdollisuutta etukäteen;(
Niin ja järven rannalle mennään;)
498
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Puolet pois porukasta ja yksi tuleen koekaniiniksi, jos selvii hengissä muut perässä.

Äänestä

itäsuomes on järvii pikku lammikoista isoisempiin lätäkköihin.

Äänestä

Tapi Karion levy; myrskyn jälkeen on pouta sää.

Äänestä

varmaan siellä paikan päällä onkin mut ei lisä pahaa tee. Puukko ja puntari.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Myrskyluodon Minna kirjoitti:

Ollaan menossa Itä-Suomeen viikonlopuksi ja sinne on povattu ukkosmyrskyjä. Vettä ja säilykeruokaa on tietysti otettava. Mitäs muuta arvon raati keksii?
On muuten ensimmäinen kerta kun tulee näin ajateltua, myrskyn mahdollisuutta etukäteen;(
Niin ja järven rannalle mennään;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu