No niin tunarit velkaa 4000eur/ per asukas eli noin 60mil euroa kukahan nämäkin maksaa en minä ainakaan...
Kauhajoki kriisikunta
Ville Velaaton
211143
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Kaarto maksaa
painu hevon veehen
pidä turpas kiinni ja kunnioita minua, jumalaasi.
Harjanvarresta pyllyyn..
Megalomania on historiallinen käsite, jota toisinaan käytetään merkityksessä suuruudenhulluus, suuruusharha. Megalomaaniselle käytökselle on tunnusomaista pakkomielle tai päähänpinttymä, jonka kohteena on raha, valta, nerokkuus, kaikkivaltius tai palstakuninkuus.
Narsistisesta persoonallisuushäiriöstä kärsivällä henkilöllä on laaja-alaisia suuruuskuvitelmia joko mielikuvien tai käytöksen tasolla, hän vaatii ihailua ja häneltä puuttuu kyky empatiaan. Hänen ihmissuhteensa häiriytyvät empatian puutteesta, kateudesta ja ylimielisyydestä.
Jos lapsi hyvin varhaisessa vaiheessa kokee vaikeita pettymyksiä äitisuhteessaan eikä hänen tunteisiinsa vastata, hänelle voi alkaa kehittyä epäterve itseriittoisuuden ja kaikkivoipaisuuden tunne, jossa hän ei tarvitse ketään eikä mitään vaan hallitsee itse kaikkea.
Narsistisen persoonallisuushäiriön hoidossa pyritään tietoisesti auttamaan potilasta ymmärtämään, että suojautuessaan narsistisin keinoin hän vahingoittaa paitsi toisia, myös itseään, sillä hänen käytöksensä pilaa hänen maineensa ja lisäksi hän saa osakseen muiden ihmisten vihan ja häntä aletaan vältellä. Narsistinen suojarakenne pyritään hoidon avulla purkamaan ja häntä autetaan kestämään alta paljastuvaa masennusta.
Lähde: Wikipedia
HAISTA SÄÄ VITTU!
Kunnan omaisuuden myyminen ,, asunnot,teollisuuskiinteistöt, mettät ym.. vaihtoehtona konkurssi..
Nykyään velka on varallisuutta.
No katotaan nyt kun tulee ulkopuoliset saneraamaan tätä paikkakuntaa ,montako hyväveli virkaa saadaan vähennettyä..Vai väheneekö sitämukaa kun kirkkomaa kutsuu..
Lisää aluetukea?
"Aluepolitiikka on Suomessa pyhempi kuin valtionkirkko. Sitä ei saa arvostella eikä asettaa kyseenalaiseksi. Varovaisestikin arvioiden eri paikkoihin kätkettyinä tukina budjetista kuluu kahdeksan miljardia aluepoliittisiin hullutuksiin. Jos maatalouden tuet otetaan mukaan, summa ylittää kymmenen miljardia, eli se on viidesosa valtion budjetista."
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010080912146535_uu.shtml
..päättäjien mielestä varsinkin ennen vaaleja ettei vain äänestäjät luule että menisi huonosti. http://velkakello.fi/
No tässähän nyt on oiva näyttö kepumafian hallinnonpidosta. Kepuhan täällä on joka elimessä suuna ja päänä. Ei ole ollut tietotaitoa maajusseilla taloushallinnosta.
Kepu pettää aina,se on ainut varma asia.
Kaikki alle 30 vuotiaat pakolaisiksi "PORUKALLA"!
Ei Kauhajelaasilla oo mitään hätää. Pienellä hallinnon muutoksella K:joki voirahan liittää Kurikkahan. Siinä samalla Isojoki ja Karijokin joutaa mennä samahan kuntahan. Kauhajoen keskustasta tulisi sitten "Kylä" ... Kauhakylä, Kurikan sivukylä !!
Velkakello tikittää mutta Kepu nauraa röhösikanaurua.
Missä on Myllis???
Kauhajoen väkiluku laskee pian alle 10000 kiitos KEPUN.
Velkaa tai ei, Kauhajoki on kuitenkin hyvä paikka asua. Palvelut pelaa ja on hyvä paikka monipuolisille harrastuksille.
Kepulaiset on venäläisten ystäviä
Keput on kotiryssiä,ja Lasse politrukki!