Eli kysymys kuuluu näin:
Onko kellään kokemusta kissan mintun sekoittamisesta mihikkään muuhun kuin maitoon? Sopiiko esim. spriten kanssa?
Ja jos kissanmintun sekoittaa maitoon niin kuinka kauan se säilyy hyvänä huoneenlämmössä? Vai pilaantuuko maito parissa tunnissa?
Kissan minttu likööri
4
4673
Vastaukset
- PaariMesu
Kaikki kermaliköörit ovat vaikeita tapauksia. Saattavat pahimmassa tapauksessa juoksettua jopa kuumaan kahviin sekoitettuna.
KAIKKI happoja (sitruuna-, omena- yms) juomat juoksettavat kerman lähes varmasti.
Samoin "tiukka viina".
Maito pilaantuu huoneenlämmössä pian.
Kylmässä 3 tuntia max. - EJV
Siis kissan mintun sekoittamisesta maitoon? Siis mihin maitoon? Kissan omaan maitoon vai? Kenelläkään mun tutun kissalla ei ole omaa minttua. Jos olet mirr... kissallesi antanut oman mintun, anna sen olla äläkä sotke sitä mihinkään. Kaikken vähiten kissan omaan maitoon. Mitä sinä nyt haet takaa?
- vaiha jauhot
to puhutaan drinkistä... vai käyks sun kissa perjantaisin dokaamassa, kissan minttua vahvempaa???
- Jonnejaliikenteessä
Kiitos näistä nauruista XD
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1676444Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv982979Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1021835Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am441554Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko101266Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m81144- 131137
- 511087
- 171040
Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N751023