Sitä toiset epäilee.

Täällä on tuhannesti todistettu, mutta ilman mitään konkretiaa, että Mannerheim oli muka kauhea panomies. Sitä toiset epäilee. Kysyn suoraan Maneerheim-kiimahuumaan sairastuneilta, että olivatko Tyyne Leiwo-Larsson ja Siiri Angerkoski Mannerheimin lehtolapsityttäriä?
4116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei nuo ryssän naiset ööööainökönön epäppäile.

Mannerheim pani nuoruudessa enemmän venakoita Pietarissa kuin Rasputin Moskovassa. Putin ja Medvedevkin todennäköisesti Marskin ja Rasputinin kikkelistä siittyneitä aviottomia äpäriä.

Äänestä
  • Tarkoitan että jos on vähän Dmirti ja Vladimirin isoäitiä Marski kiksauttanut.

    Ryssä kun aina Pietarissa vinkuu "Finski ja saksan teuton älä tuu juopottelee ja naimaan nussimaan meidän naisii"

    Teuton Hans ja finski Pekka vastaa "No tottakai me tullaan porukalla naimaan kun on jo Skandinavian ja Baltian naiset naitu puhki!"

    Äänestä

Näitä juttuja ja tarinoita ei kukaan täyspäinen ota todesta!
Siksi niihin kommentoiminenkin on aivan turhaa. (Itse juuri piruuksissani syyllistyn siihen).
Milloin Hitlet oli homo, milloin joku muu historian merkittävä ja mielenkiintoinen henkilö on sitä tai tätä!:)
Saattoihan Marski olla naistenmies ja "kauhea panomies", mutta mitä siitä?
Miten se muuttaisi hänen rooliaan Suomen historiassa?
Esim. Kekkonen oli sitä, mutta valtiomiehenä kuitenkin hoiti hommansa läpi vaikeiden aikojen.
Sama kysymys esim. stalin olikin homo.
Mitä se muuttaisi historian kulussa?

Äänestä
  • Jos seo li homo niin miksi se Nenonen ja muut nai ryssää Pietarissa?

    Yleistä tietoahan se oli että säännöllisesti varsinkin rikkaimmat Suomesta kävivät heittämässä varvit Pietarissa vaikka Kordelin myöhemmin luodista saikin.

    On se ryssä toisaalta myös käynnyt Pohjolassa ja Baltiassa panemassa.

    Esimerkiksi kommunistijohtaja Kalinin vaimo oli virolainen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jäkätijäkblaaab kirjoitti:

Täällä on tuhannesti todistettu, mutta ilman mitään konkretiaa, että Mannerheim oli muka kauhea panomies. Sitä toiset epäilee. Kysyn suoraan Maneerheim-kiimahuumaan sairastuneilta, että olivatko Tyyne Leiwo-Larsson ja Siiri Angerkoski Mannerheimin lehtolapsityttäriä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu