Liikasen nimitys Suomenpankin pääjohtajaksi toi selväksi kaikille sen että pressamme ajaa demareiden asiaa - ei suomalaisten asiaa!
Halonen demarien asialla - ei koko suomen asialla
ihmettelijä
3149
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
olet varmasti ihmeissäsi, niibn on moni muukin, mutta tosiasia on se, että kun globalisaatio tästä vielä jatkaa etenemistään tähän nykyiseen malliin, niin vasta sitten hitaammat huomaavat, että Halosen työ on myös Suomen ja suomalaisten etujen mukaista. Vai onko joku kenties niin naiivi vieläkin, että luulee maan jäävän hyvinvointivaltioksi tulevaisuudessakin?
jää hyvinvointivaltioksi! Miten vois, kun SDP/SAK ajaa toimillaan kaikki yritykset kiinaan.
vastaisit Kiina-ilmiöön? Alentaisitko kenties palkat samalle tasolle kiinalaisten kanssa? Se nimittäin taitaa olla se ainoa mahdollisuus, ellei globalisaatiota saa kukaan aisoihin, nyt jo yritykset siirtyvät matalapalkkamaana pidetystä Indonesiasta vielä halvempiin maihin, esim. Vietnamiin, USA:sta pakenee yrityksiä minkä kerkiää ulkomaille, vaikka USA:ssa ammattiliitoilla tai SDP:llä ei valtaa olekkaan, päinvastoin, siellä on ollut nyt Clintonin jälkeen erittäin oikeistolainen meno ja silti yritykset kiihtyvässä tahdissa jättävät maata, Fordikin jo ehti perustaa Venäjälle autotehtaan joku vuosi sitten.