Jo kolmammen kerran perättäin Ristin Voitto -lehti julkaisee kriittistä materiaalia Benny Hiiniä koskien. Viime viikon numerossa nais-kirjoittaja Mielipide-osastossa leimaa Hinnin harhaoppiseksi, ja sama virsi jatkuu tämän viikon numerossa.
RV on saanut hampaansa takaisin!
RV on saanut hampaansa takaisin!
Vastaukset 4
Vanhimmat
morkkaa, sehän on myös amerikkalaisen lahkon saarnaaja.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Benny_Hinn
ekivaari laadi jonkin selvityksen, jolla Benny Hinni puhdistuu. Ekivaari on ihmisjumaluuden spesialisti ja on jo noussut jumalaksi kuten BH. BH useasti on mainostanut, että hän "pieni Messias....katsokaa minuun olen kävelevä Jumala.." Näitä kerrotaan tyypin selostaneen viimeksi käydessään Helsingissä.
Ja niin on myös ekivaari lainannut ihmisoppiensa sekaan mennarien näkemyksiä, joissa lopun aikana kehittyy jumalan tasoisia superuskovia ja siten tekevät Jeesuksen takaisin paluun tarpeettomaksi.
Näin ollen hirvas BH:sta kirjoittaessaan tölväisi ekivaaria, jota hän palvoo normaalisti. Harhaoppisilla ei ole helppoa muutenkaan heikon ymmärryksen yhdistyessä epäuskoon. Toisaalta hirvas on kuin villiaasi, joka käy kaikkien päälle, vaikka onkin tarkoitus häiriköidä uskovien kirjoittelua
olikin kyseessä Benny Hill, huumormiehiä!!!!
**RV on saanut hampaansa takaisin!**
Kun kerran on menettänyt oikeat hampaansa voi tilalle saada vain tekohampaat tai imblantteja. Se on kyllä totta, että BH astui parrasvaloihin tiikerinä, mutta on havaittu paperitiikeriksi.