Saimme kaikki kuulla,miten Suomi oli rankattu maailman parhaaksi paikaksi asua.Kepuleille tiedoksi tutkijoiden käyneen vain Helsingissä.kepojohtoiset kunnat ovat darfurin kaltaisia henkisesti ahdistavia paikkoja ja ilman kepukuntia Suomi olisi ihmisenparatiisi.
helsinki ja Uusimaa maailman paras paikka asua
kapitulantti
9141
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
jatkuvasti ja se tarkoittaa sitä, että suomalaisuus vaan vahvistuu ja vahvistuu. Vanha maalaisliittolainen sanonta vuodelta 1956 - Ei kaivettu vesi kaivossa pysy, osoittautuu jälleen paikkansa pitäväksi. Kun vielä kepulaisiin siltarumpuihin ja muuhun typeryyteen lopetetaan tuhlaaminen, niin taloutemmekin tulee olemaan maailmanmestaruus tasoa! Myös kansalliset maataloustuet voitaisiin lakkauttaa turhina ja passivoivina. Jos kepulaisetkin osallistuisivat rakentamaan, eikä vaan tuhlaamaan, niin ei kuura aamua ja hyvin olisi äimät hatussa!
kepusyövän etäpesäkkeitä kuten tämä,
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010081712199477_uu.shtml
mutta ehkä ne voidaan radikaaleilla toimenpiteillä vielä
hoidella.
ohviisit voitaisiin aluepolitikoidan Sevettijärvelle tai Ilomantsiin. Suomen häpeä on maalaistentalo Helsingin keskustassa! Miksi kepu ei siirrä niitä kepulandiaan?
kepu saarnaa sitä ja tätä, mutta tekee itse päinvastoin?
Tässä vertailussa ei rankattu primitiivisten yksisoluisten elämän laatua, jota itse edustat. Kyse oli keskustalaisen Jorma Ollilan työryhmän tuloksena syntynyt arvio siitä, kuinka Keskustajohtoinen hallitus on pystynyt kilpailemaan elämisen laadulla vertailussa muita maita kohtaan.
liiallisesta hyvinvoinnista ja päästää seuraavaksi demarit hallitukseen!
Mielestäni ajatuksesi perustuu pikemminkin taikauskoon, jossa logiikalla tai millään järkisyyllä ei voida perustella muutosta siten, että laadukkaampi versio yritetään korvata tarvikeosilla.
Ei täällä näy läheskään yhtä paljon roskaa ja kusen polttamaa kasvustoa.
No, kullakin on oma käsityksensä maailman parhaasta paikasta, minulle kusi ja roskat eivät sitä ole.
Hämmästyksen anustappi, kummastuksen suuhun, kun Suomen menestys tarinasta lukevat. Suomi on numero uno. Kiitos oikeisto hallitus!!