Iranilainen hiiri

Iranilainen urheilija ei taaskaan uskaltanut otella israelilaisen kanssa, eikä myöskään uskaltanut tulla palkintojenjakoon.

http://www.hs.fi/urheilu/artikkeli/Iranilaisurheilijan vet%e4ytyminen kohautti nuorten olympialaisissa/1135259385362
391
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ne ei osaa kuin räsyttää kaukaa, ja uhkailla. Hävitessä olisi tullut niskalaukaus itse iranin presidentiltä.
Israel on alueen ainoa sivistys.

Äänestä

Ensiksi ei uskalla tulla ottamaan mittaa vastustajasta ja silti menee niin huonoon kuntoon, että pitää laittaa ambulanssiin. Tuo on jo aika lähellä kaukotyrmäystä.

Jos kaverilla tai Iranin joukkueella olisi ollut luottamusta omiin kykyihin, niin nehän olisivat näyttäneet taivaan merkit.

Urheiluhengen puutosta?

Äänestä

Aavíkon taakse takaisin huutelemaan. Naurettavia pelkureita.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Huomaava mies kirjoitti:

Iranilainen urheilija ei taaskaan uskaltanut otella israelilaisen kanssa, eikä myöskään uskaltanut tulla palkintojenjakoon.

http://www.hs.fi/urheilu/artikkeli/Iranilaisurheilijan vet%e4ytyminen kohautti nuorten olympialaisissa/1135259385362

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu