Oli taas hienoa nähdä Ilkka lehden sivuilla edustava, kaunis kuva pääministeristämme Mari Kiviniemestä. Myös eilen illan teevee uutisissa hän oli viehättävä ja edustava. Lisäksi Mar iK on todella viisas nainen - taisi olla ihan 6 laudaturiakin ja keskiarvo todistuksessa pitkästi yli 9. Kyllä se jotakin mittaa.
Älykkyys on todella suuri etu vallan huipulla. Ja kun siihen on yhdistetty vielä kauneuskin, niin eipä tarvitse hävetä Suomikuvaa edes ulkomailla.
Älykkyys on todella suuri etu vallan huipulla. Ja kun siihen on yhdistetty vielä kauneuskin, niin eipä tarvitse hävetä Suomikuvaa edes ulkomailla.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Paljon kauniimpi ja naisellisempi kuin aikaisempi huono muistinen pääministeri. ja taitaa olla rehellisempikin??
Ei ole vieläkään avannut vaalirahoitustaan.
Mitä eroa on Keskustalla ja Kokilla ?
Mari on oikeistolaisemoi kuin Jyri ? Tai toisinpäin.
Alkiolaisuus ja vähempiosainen ovat unohdetut kun siirrytään tasaveroon eli välilliseen verotukseen.
Energiaverotus on tulonsiirto köyhiltä rikkaille.
Mari ei ole koskaan kokenut köynyyttä ja nähnyt nälkää(pyöreä pylly)
Vain epäitsenäiset ja vanhempien miellyttämiseen lapsuudestaan takertuneet aikuiset ihmiset välttelevät ihmisten fanittamista asioiden kustannuksella, koska heillä ei ole siihen mitään tarvetta ja, koska ihmisistä ei koskaan tiedä mitä pinnan alla kytee.
poliisi kuulla nuorisosäätiöstä.Liippari ottanut nuorten vuokrat.Ei voi julkistaa vaalirahoitustaan.
Samanlaisia ulkoaopittuja fraaseja hän käyttää kuin Jutta Urpilainenkin.
Suomi on kauhuscenaarion edessä: Puolueenjohtajina ovat nuori itsetietoinen kloppi ja joukko mediapopulistisia nuoria naisia.
Ei kuusi ällää todista mistään viisaudesta. Pahimmillaan se tarkoittaa sitä, että ihminen on vieraantunut oikeasta elämästä.
Taitaa olla ajatukset aika kaukana tavallisen ihmisen ajatuksista.
totuutta Kiviniemestä:
http://blogit.iltalehti.fi/aarno-laitinen/
http://blogit.iltalehti.fi/kari-kivela/2010/08/22/vs-kiviniemen-vaalirahat/
TIETÄMÄTTÄÄN KEPUJA !
avata tätä ketjua, koska Kiviniemi ei kiinnosta, mutta tekemisen puutteessa nyt sen tein enkä turhaan.
Nuo kaksi blogilinkkiä kannatti avata. Suosittelen muillekin joutilaille. Uskovaiset älkää vaivautuko.
kauneus on katsojan silmissä---mun mielestä mari ei ole kaunis---sillä muuten samanlainen suu kuin väyrysellä---hehhhh
lyhennetään fb:n.Seksiä nääs asioista viis.
Joka tapauksessa Kokoomuksen juoksutyttönä ja siis rikkaiden asialla.
Valitettavasti .
HYI VITTU MIKÄ HAAHKA!!!!!!
itsetunto taas kohosi, katsoessa eilen uutisia ja Marin esiintymistä Saksassa ja saksankielellä! Hyvä Mari!
Miksi SULLA nousi itsetunto ?
osaako puhua kieltä jos ei tajua käyttäytyä tai edes ajatella mitä sanoo, kielellä kuin kielellä. Tollo mikä tollo
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010090112280370_uu.shtml
Keskikoulu pohjalta lapualainen osaisi ääntää paremmin.
pitäis saada vähän enemmän kansan tukia kun nousee pääministeriksi, ettei ihan muutaman puolueen eritoten oman huijaripuolueen.