täällä notkun seinäkukkasena... Poistin profiilin käytöstä, kun on aika ykspuolista tää puuha. Pitäis avata 2 profiilia niin vois viestitellä ja flirttailla itselleen kun on kert niin ruma tyhmä ja yksinkertainen ja siis ennen kaikkea sairaan itserakas paskiainen ;DDDD
Mitäs mä
8
258
Vastaukset
- :DD
Hyvä idea...
Voisin laittaa kuvankin ja sitten toisella profiililla flirttailla ja kehua kauniiksi vieraskirjassa....
heh, no ei vaiteskaan. - patolonen
kun ei käy flaksi ja sitten kun olis jonkun kanssa vähän säpinää niin sitten ei sovikkaan kun on lapset jotka asuu vielä kotona. ei ole yhteistä aikaa tarpeeksi. alkaa vähän miettimään että onko tämä deittailu ihan mun hommaa. löytyiskö se mies kassajonosta!!!!!
Samaan tulokseen tullut, juhannuksen tienoilla tapailin vielä yhtä miestä, joka näillä sinun mainitsemillasi sanoilla suunnilleen ilmaisi, että koska mulla ei ole hälle tarpeeksi aikaa niin se on sitten goodbye!
Niin ihmisen kun on töissä käytävä ja lapset elätettävänä niin vapaa-aikaa jää niukasti. Se että mies on onnekas ja hänellä päivätyö ei tosiaan tarkoita, että niin hyvin asiat on joka jannulla.
Ihan suolesta on deittailut ja treffaamiset ynnä muut, en mä koskaan ketään löydä kun olen niin hankala lapsineni ja töineni ja himoliikkumisineni!
Joo olen huono kirjoittamaan tiedetään ei tarvi kommentoida, huono olen ihmisenä huonon huono ihminen
- Ei ymmärrä
En tiedä puhutteko lapsettomista miehistä mutta eikös se nyt ole aika selvä että se painaa aika paljon vaakakupissa meneekö parisuhde lähinnä lasten vahtimiseen eikä yhdessä oloon?
Jos taas kyseessä on lapsia itsekin omaavia miehiä niin sitte en ymmärrä.Kyseisellä miehellä oli kyllä lapsia, mutta tutkimattomia ovat tiet... Minkäs sille voi jos etsii jotakin ja kriteereistä ei kai vaan tingitä. Ehkäpä tämäkin mies löytää sitten etsimänsä, koska minä se en ollut :) Hetken harmitti, mutta minkäs tekee jos se on ei niin se on sitten vaan ei.
- Ei ymmärrä
nylpyttäjä kirjoitti:
Kyseisellä miehellä oli kyllä lapsia, mutta tutkimattomia ovat tiet... Minkäs sille voi jos etsii jotakin ja kriteereistä ei kai vaan tingitä. Ehkäpä tämäkin mies löytää sitten etsimänsä, koska minä se en ollut :) Hetken harmitti, mutta minkäs tekee jos se on ei niin se on sitten vaan ei.
Ei kannata harmitella.
Netissä ei ole koko miesvalikoima ja esimerkiksi itsellä oli omalla alueella ehkä vain puolenkymmentä kiinnostavaa naista (kuvattomia) joiden kanssa sopi asiat yksiin noin profiilien perusteella. Eihän niistä mitään tullut ja suurin osa lopuista roikkuu palstalla vuosikausia. Jokaisesta naisesta vielä kilpailee vähintään kymmenen miestä kerrallaan jopa satoja jos kyseessä kuvallinen nainen.
Mullakin oli pari yhteydenpitoa joihinkin naisiin joiden kanssa oli paljon yhteistä. Viestit oli hauskoja ja pitkiä. Sitten ei kuullut enää mitään.
Vielä tänäkään päivänä ei tiedä mistä kiikasti mutta se on varma kuten sinunkin kohdalla että jos se on tollasista asioista kiinni niin tuskin se parisuhde heidän kanssaan tulee onnistumaan.
Mutta tietysti ehkä sitä pettyy siihen että joku vois olla sopiva mutta kuitenkin on kaukana siitä.
Ne on ne tutkimattomat tiet jotka jää harmittamaan, mutta kannattaa muistaa että se aukaisee väyliä toisiin suuntiin jotka voivat olla paljon mielenkiintoisempia. - Ei ymmärrä
nylpyttäjä kirjoitti:
Kyseisellä miehellä oli kyllä lapsia, mutta tutkimattomia ovat tiet... Minkäs sille voi jos etsii jotakin ja kriteereistä ei kai vaan tingitä. Ehkäpä tämäkin mies löytää sitten etsimänsä, koska minä se en ollut :) Hetken harmitti, mutta minkäs tekee jos se on ei niin se on sitten vaan ei.
Piti vielä sanoa että netti muuttaa ihmistä.
Tiedän useamman nuoren naisen jonka pää on seonnut valikoimiin ja suosioon. Pikkaisen on ilmaantunut haihahtelevaa ja jopa kevytkenkäistä käytöstä sen jälkeen kun netin salat ovat avautuneet.
Samaa varmasti tapahtuu joillekin miehille eikä enää järki pysy päässä. Sitten voi takertua aina johonkin asiaan toisessa kun on aina jotain uutta hollilla. Ei ymmärrä kirjoitti:
Piti vielä sanoa että netti muuttaa ihmistä.
Tiedän useamman nuoren naisen jonka pää on seonnut valikoimiin ja suosioon. Pikkaisen on ilmaantunut haihahtelevaa ja jopa kevytkenkäistä käytöstä sen jälkeen kun netin salat ovat avautuneet.
Samaa varmasti tapahtuu joillekin miehille eikä enää järki pysy päässä. Sitten voi takertua aina johonkin asiaan toisessa kun on aina jotain uutta hollilla.Niin aika hyvin kiteytit nuo faktat :) Sitä kun ei baareissa käy ja vuorotyö rankaisee vapaa-ajasta suuren osan niin melkoista aikatauluttamista on, että saa arjen pyörimään.
Ja ilman parisuhdetta ei tietenkään homma toimi niin mallikkaasti kuin parisuhteessa, jossa hommia voi jakaa jonkun toisen kanssa... Onhan lapsilla toki tuo toinenkin vanhempi käytössään, mutta sekään ei kaikkea pelasta.
En ole silti vaipunut epätoivoon, vaan elän päivän kerrallaan hyvällä huumorilla ja positiivisella mielellä. Jos joskus se onni sattuukin vahingossa kävelemään vastaan niin mikäs sen hienompaa ;)
Värikästä syksyä kaikille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622552Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant979811Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.537723Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va956492SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1936227Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m645830Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,605325Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515213HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1214863Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074554