Maaliskuisen Moskovassa metroon tehdyn terroristi-iskun syyllisiltä putoaa päät yksi toisensa jälkeen. Tällä kertaa Venäjän poliisin anti-terrorijoukot tappoivat Dagestanissa toisen naispuolisen itsemurhapommittajan lesken, Magomedali Vagabovin ja neljä muuta terroristia. Vagabov oli aikoinaan suunnittelemassa yhdessä vaimonsa ja monien muiden kanssa siviilien murhaa jonka toteuttivat Moskovan metrossa.
Vagabov oli myös läheinen apuri Doku Umaroville, terroristijohtajalle joka on ottanut syyn itselleen Moskovan terrori-iskusta.
http://en.rian.ru/russia/20100821/160286579.html
Vagabov oli myös läheinen apuri Doku Umaroville, terroristijohtajalle joka on ottanut syyn itselleen Moskovan terrori-iskusta.
http://en.rian.ru/russia/20100821/160286579.html
Vastaukset 21
Vanhimmat
parempi vaihtoehto. Toisaalta Erkko saattaisi antaa terroristeille turvapaikan, joten ehkä sittenkin parempi ettei niitä hyysätä Suomeen hurrien halusta.
Valta jonka Venäjä on saanut on jumalalta.Näin korkein kurittaa syntisiä ja mielettömiä ihmispoloisia.
Myös pilatuksella oli valta kurittaa ja luovuttaa tapettavaksi jumalan poika vaikka häne ei ollut edes syyllinen.Tuokin valta oli annettu jumalalta joka on yksi kuten tiedämme että Allah on yksi.
noita terroristeja tuolta Tsetsheniästä, en tiedä kuinka paljon noita SURUja on noissa terroristien ystävissä.
kuitenkaan ole talouden suurvalta
Sulla tuli jo housuihin, turha enää rypistää.
Venäjä ei olekaan suurvalta? ai miekin oon luullu että venäjä ei oo yhtää suurempi kuin turun kaupunki joten hyvä jos täällä on toinenkin samoin asioista tietävä
Venäjän bkt on kaksinkertainen Hollantiin verrattuna. Hollannissa on kuusitoista miljoonaa asukasta ja Venäjällä kolmekymmentä miljoonaa, joten siinä ei ole mitään ihmeellistä.
saa koomisia piirteita,iiro eli kehapelkuri.
Ainakin Neuvostoliiton aikaan alueen muslimien pääosaa (ellei kaikkia hengissä olleita) voi sanoa maltillisiksi muslimeiksi. Eipä taitanut neuvostoaikaan kaduille työntyä islamin nimissä naamioituneita naisia tai miehiä?
Nyky-Venäjä pyrkinee maltillisten muslimien osuuden kasvattamiseen, joka pääsi hieman laskemaan huonompina aikoina? Valittua menetelmää voisi kait kutsua darwinistiseksi valinnaksi?
Jääpi nähtäväksi, onko Venäjällä valittu menetelmä huonompi kuin jossain muulla käytetty vaiko ehkä ainoa toimiva?
suvaitsevainen. Onhan kansallisuuksiakin pitkästi yli sata. Nyt valitettavasti nähdään juuri muslimien puolelta se liikehdintä ja epävakauden lietsominen. Jos olisivat kunnolla saisivat olla ihan rauhassa. Kaiken kaikkiaan olot on hyvät niin muslimeilla, juutalaisilla kuin muillakin uskonnoilla. Monilla on omat tasavaltansa, kunhan osaavat vain olla ihmisiksi.
jotuvat parat lähtemään, tuttua sinulle, pakoilu siis,iironmikess?
amerikassa enempi kansallisuuksia.Juokse poika, juakseeeee
mitään vikaa? Jos nämä Venäjän miehittämät valtiot saisivat itse päättää, kaikki itsenäistyisivät ja pyrkisivät eroon venäläisestä elämän muodosta.
Jos tarkoitat Tshetsenian tai Dagestanin tasavaltaa, ei kummassakaan itsenäisyyttä ajavat äärimuslimit nauti kansan luottamusta. Voihan jotain muuta vähän yksinkertaisempi vaikka tshetseenien propagandaa lukiessaan vaikka luullakin...:)
Tyylisi paistaa läpi kuin voissa paistettu ryssä-
! En tajua.
liittyvät Natoon ?
Kumma juttu...
vähän. Siis ei laudatureja vaan L niinkuin älyä
Vastauksessa saa olla älliä.
ÄÄÄÄÖÖÖÄÄÄÄÄ!!! Lainaa sata evroo.
Jokohan Jykän housut tutisee. :)))