Juutalaiset yleensä leuhkivat saavutuksillaan. Täytyy muistaa että lähes kaikki menestyneet juutalaiset saivat opetuksensa Saksan yliopistoissa ja kasvoivat saksalaisen kulttuurin parissa.
Näkeehän sen Israelistakin! Ei sieltä tule Einsteinin kaltaisia neroja koska semiitit eivät sellaisia pysty tuottamaan ilman saksalaisuutta.
Näkeehän sen Israelistakin! Ei sieltä tule Einsteinin kaltaisia neroja koska semiitit eivät sellaisia pysty tuottamaan ilman saksalaisuutta.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Muistan armeijasta erään juukalaisen kaverin, joka myös oli kova leuhkimaan.
pahuuden puolesta ne kaikki on .
Oli Israelin armeijalle varmaan kova pala ostaa aseita aikanaan Klaus Barbilta.
Mutta kaasun myyminen Hitlerille kävi tosta vaan vanhalla biznes-rutiinilla?
Zyklonin oli muuten keksinyt juutalainen kemisti. Varmaan siksi sen Herr Eichmann valitsikin.
...kerran?
Juutalaisen kemistin keksintö kelpuutettiin SS:n massateurastus-menetelmäksi.
Missä olisimmekaan ilman juutalaisia?
Juuttaan kansa antoi meille:
-Kristinuskon,
- kommunismin,
ja atomipommin.
Kiitox! Kiitox! Vielen Danken! Spasibo!, Thanx sou mats!, Tikse!
P.S.
Ketä varten juu.kemisti zycloonin tarkoitti? Hmmmm.....?!
"Ketä varten juu.kemisti zycloonin tarkoitti? Hmmmm.....?! "
Haberin Fritziä usein jostain syystä luullaan zyklon b tavaran kesijäksi. Tod. nä. pelkkä virheluulo, mutta voi siinä olla muitakin motiiveja takana.
viitsi naurattaa. Eivät he tarvinneet mitään saksalaista yliopistoa, ranskalainen, englantilainen, venäläinenkin riitti ihan hyvin.
No kerro ihmeessä näistä Moskovan ja Pietarin yliopiston tuottamista neroista jotka mullistivat tiedettä kuten Saksan yliopistojen tuotteet.
Enemmistö noissa ranskalaisissa ja englantilaisissa yliopistoissa opettajista oli saksalaisia.
Isaac Newton, oli Englannin juutalainen, eräs historian etevämpiä tiedemiehiä. Albert Einstein, samoin. Venäjällä moni etevistä tiedemiehistä oli juutalaisia. Monet olivat lisäksi "puoli juutalaisia". Laske montako Nobel palkittua on juutalaista syntyperää. Siitä saa jo jonkin kuvan asiasta.
Pitää myös muistaa, vaikka ei kuulukaan aiheeseen, että Suomessa vastuttettiin lasten tasa-arvoista koulutusta 60-luvulla, koska se "tasapäisti" varakkaiden lapset ns. peruskoulussa. En tiedä kävikö niin ? vai tuliko toteutuksesta hyväkin ratkaisu ? Mistä sen tietää kestä nero tulee ?
Newton ei ollut juutalainen eikä käynnyt Venäläistä yliopisto.
On toki Neuvostoliiton avaruusohjelmasta varmaan aika iso henkilökunta ollut juutalaisia mutta Saksan SS-mies ja omat pojat von Braun ja muut ex-natsi päihitti ne. Jälleen todiste Hitlerin teorioiden puolesta.
sitten oli, jos isä Isaak Newton oli Egyptin juutalainen ? Isä oli kirjoitustaidoton maanviljelijä Englannissa. Äiti englantilainen. Opiskelu poika suoritti kyllä Englannissa.
Newtonin isä oli varas maanviljeli eikä köyhä. Ei ollut juutalainen eikä varsinkaan egyptiläinen sellainen.
Siellä missä parempien ihmisten lapsista tulee automaattisesti koulumenestyjiä, ei oppimistuloksilla juhlita.
"tuppimulkku" nimittele kanssaihmisiäsi, kun et heitä edes tunne. Lue Isaacin elämänkerta.
Sanooko nimi jo jotakin ? Hänen isänsä oli samanniminen, ja väitetään, että hän oli egyptinjuutalainen. Kuka näitä voi enää todentaa aivan varmasti ? Tieto ei ole edellisen kirjoittajan eikä minun. Olen vain luottanut kirjoitettuun tekstiin.
1642-1727. Oli englantilainen fyysikko ja mateemaatikko, joka syntyi köyhään maanviljelijäperheeseen. Isän nimi oli myös Isaac Isä oli lähes luku- ja kirjoitustaidoton. Hän oli luultavasti Egyptin -juutalaista syntyperää. Nuori Newton aloitti opiskelun Cambridgen yliopis-
tossa tarkoituksenaan valmistua papiksi. Kuitenkin matematiikka ja fysiikka tulivat hänelle pääaineiksi (joka oli onni ihmiskunnalle) Newton teki tärkeimmät työnsä 1665-1667. Newton kehitti myös peilikaukoputken, joka oli suuri edistysaskel tähtitieteelle. Hän julkaisi pääteoksensa Philosophiae Naturalis Principia Matheeeeematica 1687. Teoksessa käsitellään yleistä dynamiikkaa ja gravitaatioteoriaa. Newton oli myös alkemisti ja okkultisti. Hän laski esim. maailmanlopun tulevaksi vuonna 2060. Sen hän päätteli Danielin kirjan avulla. Painovoimalain hänen uskotaan keksineen, kun hän näki omenan putoavan puusta hänen kotipihallaan vuonna 1666 (Hänen oikea isänsä Isaac kuoli pojan oleessa vielä aivan pieni, äiti solmi uuden avioliiton. Onko tuo kaikki aivan totta, onkin sitten jo toinen asia)
...tykki- ja heitin teknologian Israeliin?
Sikäläinen firma oli nimeltään Soltam. Kuka tietää lisää?
nobelisteja taitaa tulla Saksastakaan. Koska saksalaiset eivät kykene tuottamaan mitään ilman juutalaisia. Saksa olikin kaikessa johtava maa ennen II MS:aa koska siellä asui paljon juutalaisia. Sitten kun juutalais-berberinen Hitler karkotti juutalaiset Amerikkaan tulikin Amerikasta kaikessa johtava supervalta.
Juutalaiset nostivat N-liitonkin jättiläiseksi, joka murskasi ilman juutalaisia tapelleen Saksan.
Vai vähän Nobelisteja. Nooh ei Nobel-palkintto todella mitään aina mittaa. Esimerkiksi Tesla ja Edison eivät koskaan voittaneet sitä. Tarkoittaako se että juutalaiset ovat fiksumpia kuin nuo kaksi.
Kylläpä tuo Saksa tuntuu silti olevan johtava maa vielä nykypäivänä teollisuudessa ja tieteessä. Israel johtaa vaan rahan kerjäämisessä pörssikeinottelijoilta Jewnited Statesista.
Stalin oli poistanut suurimman osan juutalaisista. Totta. Yhdysvaltojen juutalaiset kuten Morgenthau todella nostivat nekut jättiläiseksi kun pistivät anglot auttamaan Nekkulaa Saksan sijasta.
nero, onkohan hänestä kirjoitettu elämänkertaa Suomeksi ? Hänhän oli Kroaatti alkuperältään. Edisson oli taas kekseliäs, josta tuli myös liikemies, ilman teoreettista koulutusta. Tarina kertoo: Kun hänen piti saada selville hehkulampun tilavuus, joka oli vaikea sen muodon takia laskea, niin hän vei lampun lasiosan tutkimuslaitoksen matematiikoille laskettavaksi. Ei onnistunut laskelma. Edison mietti asiaa, hän täytti lampun lasiosan vedellä ja kaatoi veden mittalasiin, ja niin hän sai tietää lampun tilavuuden. Yksinkertaista, kun asian oivaltaa.
Tesla sai siis opetuksensa Itävallassa ja työkokemuksensa Unkarissa jossa pääsi ensimmäisenä toteuttamaan kykyjään.
Harmi että toiset balkanilaiset eivät halunneet tulla sivistyneiksi vaan halusivat mieluummin elää turkkilais-slaavilaisessa nationalistisessa elämän tavassa.
On paskapuhetta väittää että Itävalta-Unkari sorti slaaveja. Jos näin olisi ollut niin ei Teslalla olisi ollut oikeutta koulutukseen tai työntekoon.
Turkkilais-serbi nationalistit vaan halusivat tahallaan käynnistää sodan surmaamalla arkkiherttuan.
nobelistit : Virtanen, ei edes itse rehusäilöntää keksinyt, vaan asistentti. Virtanen oli muutenkin omituinen. Sillanpää ? Sai lohdutspalkinnon, kun ruotsalaisia hävetti heidän sotapolitiikkansa. Ahtisaari,
ehkä kuitenkin ansioista. Siinä ne ovat. Arvatkaa sitten mikä mahtaa olla juutalaisten tai juutalaisperäisten henkilöiden määrä Nobel palkittujen joukossa ? Kuka osaa vastata ?
....Kylläpä tuo Saksa tuntuu silti olevan johtava maa vielä nykypäivänä teollisuudessa ja tieteessä......
aivoilla tuollaista tarinaa tulee. Saksa ei ole johtava maa enää millään alalla. Ei tieteissä eikä taiteissa.
lähemmäs puolet. Ainakin tieteissä, muista en tiedä.
...juoppo. Koko Noobelin arvovalta on nyt hävinnyt jos sitä on koskaan ollutkaan?
Ja mitä se todistaa? Voittiko esimerkiksi Wernher von Braun tai Sergei Koroljov koskaan Nobel-palkintoa? EI!!
Vain typerä jutikka IDIOOTTI luulee että ruotsalaisten jakama SÄÄLITTÄVÄ Nobel-palkinto on joku merkityksellinen ja leuhkimisen arvoisa asia.
Kyllä ihmisen laittaminen avaruuteen on HUOMATTAVASTI merkittävämpi saavutus kuin yhdenkään juutalaisen vähäpätöisen Nobelin voittajan joille palkinto on LÄHINNÄ myönnetty SÄÄLISTÄ koska kaikki kiusaa PIKKU JUTIKKAA VÄÄH VÄÄH.
En kyllä yhtään enää ihmettele että miksi.
Ei se sen kelvottomampi oli kuin Henry Kissinger tai Ariel Sharon.
Katsoppas niitä Auton valmistuksia. Euroopassa se on kyllä johtava mutta jos maailmanlaajuisesti tarkoitat niin tietysti USA ja Kiina menevät ohitse mutta kyllä ne johtaa myös sitä sinun rakasta Venäjääsi ja kerjäläisvaltio Israelia.
Saksa on jo 2-luokan kamaa. Turkkilaisiahan ne ovat koko sakki 50 v kuluttua. -Turkkilaiset kun ovat kovia lisääntymään ja sakut itse ovat jo unohtaneet miten se homma hoidellaan. Kuoleva kansakunta saksalaiset on.
Karström oli vain asistentti, mutta aikanaan tv- ohjelma kertoi hänen osuutensa olleen ratkaiseva nimenomaan säilörehun kehittämisessä. Hän löysi oiken "happosuhteen". Olihan Virtasella paljon muitakin ansioita ja uusia ideoita elintarvialalla. Mutta usein käy niin, että kunnian saa esimies. Kun
aikanaan majuri Petäjä kehitti ainutlaatuisen tykkitulenohjaus menetelmän, niin kenr. Nenonen otti sen käyttöön Suomessa (niinkuin pitikin, Tali-Ihantalassa olisi muuten käynyt huonosti) ja menetelmä sai nimen "Nenosen menetelmä" Tälläistä se usein on.
oli natsi !
oli tähtitieteilijä ja kuoli 1875. Nobel palkintoja alettiin jakaa 1900 luvun alussa. Ei hänelle voitu myöntää palkintoa jota ei ollut olemassa silloin.
Oletkohan lukenut yhtään Sillanpään romaania ? Sellainen jaarittelijahan hän oli. Ei niissä kirjoissakaan mitään erityistä "hohtoa" ole. Ei ne kyllä huonojakaan ole, mutta se on taas makuasia.
palkinnon saaneet fysiikassa 1901-1909.
1901 W Rötgen Röntgensäteet
1902 H Lorentz Zeemanilmiö
P Zeeman "
1903 H Becguerel Radioaktiivisuus
P Curie "
M Curie "
1904 J Strutt Argon
1905 P Lenard Katodisäde
1906 J Thomson Löysi elektronin
1907 A Michelson Tarkkuus interferometria
1908 G Lippmann Värivalokuvaus
1909 G Marconi Langaton lennätin
K Braun "
AMEN 🙏 juurikin näin asia on, ilman Juutalaisten suurta viisautta ja tietämystä oikeastaan lähes kaikissa asioissa, he ovat kehittäneet ylivoimaisesti eniten tekniikkaa, matematiikkaa, luonnontieteitä, biologiaa, kemiaa, ym ym. Jos heitä ei olisi maapallolla ihmiset asuisivat vieläkin luolissa ja risu/savimajoissa palvoen puuppökkelöitä ja villieläimiä. Vaikka täytyy myöntää että hekin ovat myös tehneet vääriä asioita ja tekoja, mutta niin ovat tehneet kaikki muutkin ihmiset, ja vieläpä monetkin aivan hirveitä asioita ja tekoja.
varaa leuhkia kun on näyttöjä. Toisin kuin teillä natseilla, joitten ainoa aikaansaannos on sota, jossa kuoli 50 milj. ihmistä ja Eurooppa meinasi vajota takaisin kivikauteen. Ei ole toipunut siitä vieläkään vajoten maailmassa 2-alueeksi, USA:n ja N-liiton jälkeen. Kiina ja Intiakin painuvat jo vauhdilla ohi ja kaikki tämä on natsien aikaansaannosta. En paljon leuhkisi natsien hyvillä töillä.
Hitlerkin oli sekarotuinen raakki.
http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/arkistot/ulkomaat/2010/08/1174619
AMEN 🙏 näin on asia että Juutalaiset aikanaan Saksan nosti sille tasolle missä se oli aiemmin ja jossain määrin vieläkin on? Mutta kyllähän Saksa on melkoisesti jäänyt nykyään monissa asioissa jälkeen kehityksestä moniin muihin maihin nähden, nyt kun sieltä on lähtenyt muualle kehittyviin maihin huippututkijoita/ insinöörejä joista monetkin ovat olleet Juutalaisia/ juutalais taustaisia henkilöitä, ja ovat myös muuttaneet takaisin kotimaahansa Israeliin🇮🇱🙏
Eikä Saksassa myöskään olisi aikanaan olut maailman parhaat tiedemiehet, ellei siellä olisi ollut Juutalaisia viisaista ihmisiä 🇮🇱🙏. Sillä Kaikkivaltias Iankaikkinen Pyhä Jumala antoi heille tiedonaarteet, ja viisauden👍. Kaikki maailman parhaimmat tiedemiehet ovat pääosin Juutalaisia, lähes joka alalla 🙏🇮🇱
Juutalaisten raha pyörittää maailmaa edelleen.